İğne oyası mevlüt örtüsü modeli yapılışı

Mevlütlerde Başörtüsü Olarak Kullanabileceğiniz İğne Oyası

Bu boncuklu tığ oyası modelini gören görümceler çatlayacak. Yaptığınız oyayı yazmanızda kullanın ve gören herkes sizi kıskansın.

Biri öldüğü zaman arkasından veya hayırlı bir iş için Kur’an-ı kerim okutan kişilerin evlerine gideceğiniz zaman hangi başörtüsünü kullanacağınıza karar veremiyorsanız, veya yeni bir başörtüsü yapmak istiyorsanız bu güzel modeli kullanabilirsiniz. Muhteşem sıralı iğne oyası yapılışı diye paylaşılan model mavi bir yazmaya uygulanmış. Mavi yazmanın kenarına mavi oya ipi ancak bu kadar yakışabilirdi. Siz hangi renk yazma yaparsanız ipinizi de aynı renkten tercih ederseniz böyle bir görünüm ortaya çıkacaktır. İğne oyası mevlüt örtüleri sayfasında paylaştığımız modellerden birisinin şu an anlatımını yayınlıyoruz. Başka modellerdende istek olursa ona da yer vereceğiz.

İğne oyası mevlüt örtüsü modeli

Mevlüt örtüsünü yaparak çeyizlerde bulundurabilirsiniz. Eğer yakın zamanda bir tanıdığınız evlenecekse ona hediye edebilirsiniz. Mavi yazma modeli solak bir hanımın yapmış olduğu anlatımla gösterilmiştir. Yapım aşaması 7 dakika sürüyor. Bu sürede içinde motifin yapımını öğrenerek yazma kenarına nasıl dikildiğini öğreneceksiniz. Sonrasında ise oya ipiyle iğnenizi hazır ederek hemen başlayabilirsiniz.

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü Yapılışı

İğne oyası hakkında oluşturduğumuz bu içerik hoşunuza gittiyse, aşağıda bulunan diğer içerikler de hoşunuza gidecektir, onları da inceleyebilirsiniz. Sizler için her gün farklı iğne oyası, tığ işi, örgü ve dantel örnekleri hazırlıyoruz; bizi günlük olarak takip etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir