Nohut Örgü Modeli Bebek Yeleği Yapılışı

Nohut Örgü Bebek Yeleği Modeli Yapılışı

Nohut örgü modeli ile bebek yelekleri örebilirsiniz. Nohut örgünün yapımını öğrenip sonra miniklerinize şirin şirin yelekler örmeye var mısınız?

Bebek yelek modellerinde kullanılan bir örgü tekniğini daha sizinle paylaşıyoruz. Örgü modelinin adı nohut örneğidir. Nohut örneğini bebek, çocuk örgüleri gibi bayan örgülerinde de kullanabilirsiniz. Bebek yeleklerine çok yakışan bu örgü modelinin tüm yapılışını sizinle paylaşacağız. Öncelikle nohut örneğinin yapımını öğrenmeniz gerekiyor. Sonrasında ise yeleklere kurabilirsiniz.

Nohut Örgü Modeli

İnci gibi durmuş çok güzel işçilik çıkaran Fatoş hanım bu örneği bebek yeleğinde kullanmış. 192 ilmek başlayarak örmüş olduğu yelek için robasında kol altında 3 ilmek kestim yakada kesim var başka kesmedim. Her sırada bir kesiliyor belli bir açıklığa gelinceye kadar. Yelek için 1.5 yumak ip gidiyor. 6 12 aylık bebekler için yapılan bir yelektir.  Bebek yelekleri kategorisinden daha fazlasına ulaşabilirsiniz. Şimdi nohut örneğini öğrenelim.

Nohut Örgü Modeli Bebek Yeleği

Nohut örgü modeli: Model örgünün arka tarafında kurulur. 3 ilmek tersten topla ,1 ilmeği, düz örgü olarak 3 ilmeğe çıkar. Ön yüz, ters olarak örülür. Nohut modeli, bebek battaniyelerinde, atkı, bere, çocuk giysilerinde kullanabilirsiniz.

Nohut Örgü Modeli Yapılışı

“Nohut Örgü Bebek Yeleği Modeli Yapılışı” için bir yorum

  1. Nohut örgü bebek yeleğindeki yaka kesimini anlayamadım yapıyorum ama resimdeki gibi olmuyor lütfen yardımcı olur musunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir