Örgü Ajurlu Hırka Yelek Modeli

Ajurlu hırka yelek modeli yapılışı

Örgü yelek modelleri yapacak olanlara ajurlu bir model. Bu örgü modeliyle hırkalar, yelekler ve hatta örgü şallar yapılabilir.

Ajurlu örgüler arasına bir yenisini daha ekliyoruz. Örgü yelek, hırka ve hatta şallar örülebilen bu örgü tekniği şiş işidir. Şiş işine hakim olanların anlayıp yapabilecekleri örgü tekniği bu yazımızda anlatılmıştır. Arşivinize yeni bir teknik katmak isterseniz ajurlu örgüyü mutlaka öğrenmelisiniz.

Ajurlu hırka yelek modeli

Örgülerde en çok kullanılan tekniklerden birisi de ajur modelidir. Ajur modeliyle de farklı örgüler yapılabiliyor. Bir çok farklı örgüde kullanılan ajurlar örgüye farklı bir desen katıyor. Bundan dolayıda şiş işi örecekler ajurlu örgüleri tercih etmekte. Yelek ve hırka yapımı için tercih edilen bu örgü modeli yapılışı itibari ile de basittir. Çok fazla yormadan ve sıkılmadan örülebilecek bir örnektir.

Bazı ziyaretçiler örgü yelek örmek için farklı model arıyor. Her yerde aynı modeli gören kişiler ya gördükleri modeli örmek zorunda kalıyor, ya da örgüyü örmekten vazgeçiyor. Fakat biraz araştırma yapınca yeni modellere ulaşmak mümkün.

Örgü Ajurlu Hırka Yelek Modeli Yapılışı

“Örgü Ajurlu Hırka Yelek Modeli” için bir yorum

Bir cevap yazın