Simli gelin yeleği yapılışı

Örgü Simli Fıstıklı Gelin Yeleği Modeli

Çok istek alan örgü simli fıstıklı gelin yeleği modeli. Gelin yeleklerinde en çok tercih edilen fıstıklı örgüye bayılacaksınız.

Bu yeleği görenler eline şişleri alıp hemen örmek istiyorlar. Simli iplerle yapılan ve fıstık motifleri ile desen verilmiş olan yelek modeli gelin yelekleri olarak kullanılıyor. Örgüde en çok vakit alan kıyafetlerden olan yelek yapmak sabır gerektiriyor. Hemen yapayım bitsin diye birşey yok bunda. Motifleri bir bir yapmak ve ilmek sayılarını kaçırmamak dikkat gerektiriyor. Bundan dolayı da kadınlar yelek örerken biraz beyin yoruyorlar.

Simli gelin yeleği

Tığla yapılan yelekler genellikle bahar mevsimleri içindir. Fakat şişle örülen yeleklerde daha kalın yün ipler kullanıldığından kışlık olarak yapılıyor. Örgü yelek modelleri kategorisinde paylaşılan ve anlatımı çok istenen simli gelin yeleği çok aranan modellerden birisidir. Yazıda simli fıstıklı yelek modeli hakkındaki tüm detaylar bulunuyor.

Yelek arkası 137 ilmekten oluşuyor. 5 tane örnek bulunuyor. 3 numara şiş ve simli ip kullanılıyor. Önler 91 ilmek ve ilmekleri 12 tane yanlarda dikiş ilmeği bırakılıyor. Diğer ön tarafta 91 ilmek.

Örgü Simli Fıstıklı Gelin Yeleği Yapılışı

Simli Gelin Yeleği Kol Kesimi

Örgü kategorisi için yayımladığımız bu içeriği sevdiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de mutlaka seveceksiniz, onlara da bakabilirsiniz. Her gün en yeni örgü, tığ işi ve iğne oyası örneklerini bir araya getiriyoruz; bu örnekleri bizi günlük olarak ziyaret ederek takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın