Osmanlı Çiçekleri İğne Oyası

Osmanlı Çiçekleri İğne Oyası

Gösterişli iğne oyası modeli arayanlara osmanlı çiçekleri oyası. İğne oyası modelinin anlatımıyla acemiler bile yapmayı öğrenecek.

İğne oyası ile yapılan daha çok yazmalar için uygun bir model. Sadece yazma değil havlu ve tülbentler içinde kullanılabilir. İğne oyasıyla yapılan çiçek şeklinde bu oya modeli adım adım yapılışı ile sizinle.

Osmanlı Çiçekleri Oyası

Osmanlı döneminde de kadınlar el işlemeli yazmalar kullanırlardı. Tamamen el yapımı başörtüleri hiç bir zaman kadınlarımızın başından eksik olmadı. Oya yapmayı bilenler o zamanlarda başörtülerini süslüyorlar. Gerek boncuklar gereksede pullarla süslenen yazmalar çok ilgi görüyordu. Anadolunun varoluşundan beri bilinen el sanatlarından biri olan iğne oyası şimdilerdede favori el işleri arasına girmeyi başarmış durumda. Hem genç kızlar hemde anneler iğne oyaları yapıyorlar.

Ayşenin iğne oyaları kanalında paylaşılan ve ismini yeni hobilerin verdiği Osmanlı çiçekleri oyası başörtülerinize çok yakışacak. İki farklı renkle yapılan oya modeli kolay örnektir. Modelde oya motiflerinin yapımından yazma kenarına dikilmesine kadar herşeye yer verilmiştir.

Osmanlı Çiçekleri İğne Oyası Modeli Yapılışı

“Osmanlı Çiçekleri İğne Oyası” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir