Palmiye Yaprakları Örgü Yelek Modeli

Palmiye Ağacı Yaprakları Örgü Modeli Bayan Yelekleri Örneği

Palmiye ağacı yaprakları her türlü örgüde örneğin bayan yeleklerinde, atkı, bere, bebek örgülerinde kullanılabilir örmesi zevkli bir örnek.

Tropik ve subtropikal iklimlerde yetişen palmiye ağaçları nemli ve sıcak iklimlerde yetişmektedir. 100 yıla kadar yetişen palmiye ağaçlarının yaprakları saçaklar, tüy yapraklı veya yelpaze yaprakları olarak yetişmektedir. Ağaçta açan çiçekler genellikle küçük ve beyazdır ve yıldız şeklindedir. Palmiye ağaçlarından yetişen en yaygın meyveler hindistan cevizi ,akai çileği çeşitli şeftali ve çilek türleridir. Bayan yelekleri için kullanılan bu örgü modelinde de palmiye ağacından esinlenmiştir. Palmiye ağacının yapraklarından esinlenerek yapılan motifler bayan yelekleri dışında her türlü örgüde de kullanılmaktadır. Örmesi zevkli olan örgü modellerinden biri olan bu örneğin videosu aşağıdadır. Gönül hanımın anlatımıyla modelin motiflerinin yapımını öğrenebilirsiniz.

Palmiye Ağacı Yaprakları Örgü Yelek Modeli

Örgü örülürken nako bebe yüz ve 4 numaa şiş kullanılmıştır. Örneğin motifleri 8 ilmek ve 8 sıradan oluşuyor. 2 ilmek için toplamda 16 ilmek ve 1 tane de ek ilmek olmak üzere 17 ilmek ile anlatım yapılmıştır. Sonrasında ise ters ve düz örgüyle birinci sıradan örülmeye başlanıyor.

Palmiye Ağacı Yaprakları Örgü Bayan Yeleği Motifleri

Örgü kategorisi için yayımladığımız bu içeriği sevdiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de mutlaka seveceksiniz, onlara da bakabilirsiniz. Her gün en yeni örgü, tığ işi ve iğne oyası örneklerini bir araya getiriyoruz; bu örnekleri bizi günlük olarak ziyaret ederek takip edebilirsiniz.

“Palmiye Ağacı Yaprakları Örgü Modeli Bayan Yelekleri Örneği” için bir yorum

Bir cevap yazın