Pamuk prenses ve yedi cüceler örgü yelek yapılışı

Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler Örgü Modeli Bayan Yelek Modeli Yapımı

Dünyanın en ünlü masalından biri olan pamuk prensesin masalı örgü yelek modeline dönüşmüş. Şiş işi anlatımlı örgü modelidir.

Herkesin bildiği duyduğu en iyi masallardan biri olan Pamuk Prenses masalı çocukluğun olmazsa olmaz masalıdır. Pamuk prenses ve yedi cüceler masalını merakla ve zevkle dinleyen çocuklar bununla eğlenip uyurlar. Bu şiş işi örgüde de masalın ismi kullanılmıştır. Gerçek ismi patika yol çam ağaçları diye geçen bu örnek bayan yelekleri için ideal olmasına rağmen bebek örgüleri gibide sayısız bir çok örgü çeşitlerinde kullanabilir çok güzel bir örnek. Anlatımı Gönül hanım ait olan bu örgü modeli zevkle örülen bir model olmanın dışında tüm örgülere de yakıştığı söyleniyor.

Pamuk prenses ve yedi cüceler örgü yelek modeli

Bu örgü bayan yelek modelinde 3 numara şiş ve angora ip kullanılmıştır. Hem kalın hemde ince iple nasıl duracağı gösterilmiştir. Örneğin motifleri 17 ilmek ve 10 sıradan oluşuyor. Pamuk prenses modeli 2 motif çıkarılarak anlatılmıştır. İki tane motif için 34 ilmek 6 tane ek ilmek 2 tane de kenar ilmek olmak üzere toplamda 42 ilmek lazım. Örgü şişlerine 42 ilmek atıp hazırlayarak birinci sıraya başlanıyor.

Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler Örgü Modeli Bayan Yelek Anlatımlı Yapılışı

Bu örgü bayan yelek modelini beğendiyseniz, sizin için hazırladığımız diğer modellere de göz atabilirsiniz.

Örgü kategorisi için yayımladığımız bu içeriği sevdiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de mutlaka seveceksiniz, onlara da bakabilirsiniz. Her gün en yeni örgü, tığ işi, iğne oyası ve dantel örneklerini bir araya getiriyoruz; bu örnekleri bizi günlük olarak ziyaret ederek takip edebilirsiniz.

“Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler Örgü Modeli Bayan Yelek Modeli Yapımı” için bir yorum

  1. Profesyonel bir anlatım değil. Bazen üç, bazen iki ilmeğin birlikte örüleceği sıralar var .
    Bu yüzden, ip hazırlarken, öreceğiniz şiş numarasından yarım numara daha kalın bir şişle başlamanız, ondan sonra ki ilk sırada kullanacağınız şiş ile devam etmeniz gerekir diye uyarı gerekmektedir.
    Aksi halde ilk sırayı iki ve üç ilmeği bir arada öremezsiniz. Ya da hazırlayacağınız ilk sırayı gevşek olarak hazırlamalısınız.
    Sırf bu yüzden
    İki sefer söküp tekrar ip hazırlamak zorunda kaldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir