Papatyalı Boncuk Oyası Yapılışı

Papatyalı Boncuk Oyası Yapılışı

Papatyalı boncuk oyası tığ oyalarının en güzellerindendir. Tığ oyası ile boncuk oyası yapmak isteyenler papatyalı oyanın yapılışını buradan öğrenebilirler.

Tığ oyası ile en çok yapılan modeller boncuklu oyalardır. Boncuklu oya modelleri yazmalara, tülbentlere ve havlulara çok yakışıyor. Boncuklu oya yapılışı da göründüğü gibi zor değildir. Tekniklerini öğrendikten sonra her bayanın yapabileceği oyalar vardır.

Tülbentin kenar kıvırma işlemini yaptıktan sonra oya 2 sırada bitiyor. Oya için sayılı boncuk dizmek gerekiyor. Kaç adet boncuk dizmeniz gerekiyor bunu iyi bilmelisiniz. İpe 1 zincir çektikten sona baştaki kutucuğa sabitliyoruz. 1 örümcek 1 zincir çekiyoruz. 1 örümcek bir zincir şeklinde devam ediyoruz. Yazılı olarak anlatımı zor olur diye videosunu paylaştık. Videoyu izleyerek boncukların ipe nasıl dizildiğini ve oyanın nasıl tamamlandığını görebilirsiniz.

Papatyalı Boncuk Oyası

Yapılışı çok kolay olduğu için oya yapmak isteyen herkes gayet rahatlıkla yapabilir. Oyayı benim yaptığım gibi iki renkte yapmak isteyenler için boncukların diziliş sırası: 1 pembe, 6 beyaz, 1 pembe, 6 beyaz, bu şekilde diziliyor. Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin.

Papatyalı Boncuk Oyası Yapımı Videolu Anlatım

Bir cevap yazın