Pembe Boncuklu Başörtüsü ve Havlu Kenarına Sıralı İğne Oyası Modeli

Merhaba hanımlar bugün sizler için Pembe boncuklu çok şık sıralı iğne oyası modelinin yapılışını ele almak istedik.

İğne oyasından boncukla yapılan bu model paketlerle satılan boncuklarla yapılıyor. Çok zarif duran bu iğne oyası modelinin püf noktası  boncukların sıralı bir biçimde dizilmesi.

Pembe boncuklar görselde de görüldüğü gibi bebe mavisi yazma ile oldukça uyum içinde duruyor. Siz isterseniz beyaz yazmaya da bu boncukları sıralayabilirsiniz. Boncukları da beyaz renkte seçerseniz mevlidlerde de bu iğne oyalı modeli rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Boncukların iğne oyasına sıralı bir biçimde yerleştirildiğini belirtmiştik. Burada dikkat etmeniz gereken husus iğne oyasını yaparken eşit bir şekilde boncukların sıralandığını görmek olacaktır.

İsterseniz dört sıradan oluşan boncukları beş hatta altı sıra halinde de yapabilirsiniz. Tabi ki iğne oyasının ilmeklerini de bu oranda arttırmak gereklidir.

Pembe boncuklu çok şık sıralı iğne oyası modelinin yapımını ayrıntılı bir şekilde dinlemek istiyorsanız aşağıdaki Züleyha’nın Tığ ve İğne Oyaları youtube kanalını izleyin. Züleyha Hanım’ın bu anlatımı oldukça açıklayıcı. Videoyu beğenip kanala abone olmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir