Pembe Renk Resimli Anlatımlı Bebek Yelek Örgü Modeli Yapılışı

Çok şık bebe pembesi bebek yeleği modelini merakla beklediğinizi biliyoruz. Modelimiz bebek bekleyen anne adaylarının en çok tercih ettiği modeldir. Şimdi modelimizin nasıl yapıldığını hep beraber inceleyelim.

İlk olarak yeleğimizi örmek için 1 yumak yün ip üç buçuk numara şiş ve dört adet düğmeye ihtiyacınız olacaktır. Aşağıda belirtilen ilmek sayıları 0/3 ay bebekler için uygundur.

Modelimize yüz otuz altı ilmek ile başlayıp altı sıra haroşa örüyoruz. Arka kısmı seksen ilmek sağ ve sol yanları yirmi ilmek sekiz ilmekte lastikler için örülmüş oluyor.

Kol altı kesmesini yapacağımız yere gelmek için otuz sıra haroşa örüyoruz. Yeleğimizin iliklerini açmayı unutmayalım.

Omuz kısmına gelince otuz altıncı haroşadan itibaren dört sıra birer ilmek kesiyoruz. Toplamda arka tarafta sekiz ilmek kesmiş oluyoruz. Bu şık yelek modeli için elaydi_knitting’e teşekkür ederiz.

Örgü kategorisi için yayımladığımız bu içeriği sevdiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de mutlaka seveceksiniz, onlara da bakabilirsiniz. Her gün en yeni örgü, tığ işi ve iğne oyası örneklerini bir araya getiriyoruz; bu örnekleri bizi günlük olarak ziyaret ederek takip edebilirsiniz.