Pembeye Beyaz Yakışır İki Renkli Örgü Modeli

İki renkli örgü yelek hırka modeli yapılışı

Bebek örgü modelleri için iki renkli model. Bebek hırka, yelek ve battaniye örecek olanlara şişle yapılan harika bir örnek.

Eski örgüler şimdilerde moda olmuş. Pazarlarda, mağazalarda ve internette bu aralar örgü kıyafetlerle sıkça karşılaşabilirsiniz. Eskinin el emeği yapılan kıyafetleri şimdilerde moda diye mağazalarda satılıyor. Kendi kıyafetlerini kendi yapmak isteyenler ise örgü şişlerini ellerine alıyor. Tabi bebekleri ve çocukları da unutmamak lazım. Onlar için yüzlerce model bulunuyor. Aşağıdaki anlatımı yapılan örgü modeli de eski bir modeldir. Şişle örülen örgüyle bütün bebek örgüleri örülebilir.

İki renkli örgü yelek hırka modeli

Çok eskiden bebek örgülerinde kullanılan iki renkli örgü. Çok kullanışı ve çok güzel duruyor. Bonbon motifleri ile şişle örülüyor. Bu model çok eski bir model. Yapılışı da çok kolay bir model. Modelin ilmek sayıları 3 ve katlarından oluşmaktadır. Lastiği ördükten sonra diğer renkler 1 sıra düz 1 sıra ters örgü örerek arka yüzden ondan sonra düz bölüme geçiliyor. Normal 4 sıra örgü örülecek. Gidişler düz dönüşler ters olacak. Arka yüzünde ise ters örgü örülüyor.

İki Renkli Bebek Örgü Modeli Yapılışı

Örgü kategorisi için yayımladığımız bu içeriği sevdiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de mutlaka seveceksiniz, onlara da bakabilirsiniz. Her gün en yeni örgü, tığ işi ve iğne oyası örneklerini bir araya getiriyoruz; bu örnekleri bizi günlük olarak ziyaret ederek takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın