Pike Havlu Kenarına Çok Gösterişli Dantel Modelleri

Değerli takipçilerimiz geniş bir kullanım alanına sahip dantel modellerini inceleyeceğiz. Pike, masa örtüsü, perde altı modelleri ve daha birçok alanda kullanabileceğimiz dantel örneklerinden sizler için en trend olanları yine bir araya derledik. Günümüzde her şeye kolay ulaşılabilir olmasından dolayı maalesef birçoğu ürünün değeri azaldı. Dantel modelleri için bunun geçerli olduğunu söyleyemeyiz, çünkü elimizdeki ürünlerimiz yoğun el emeği içeriyor. Sizler için bir araya getirdiğimiz dantel örneklerini sadece güzellikten dolayı değil kolay ve pratik olmasından dolayı da bir araya topladık. Yenihobi.com olarak perde altı modellerimize baktığımızda fabrikasyon Fransız güpür yerine el emeği dantel modeli uygulamasını aynı kefeye koymamız söz konusu değildir. Modada geriye dönüşün en önemli sebeplerinden biriside budur.

Güpürlü Dantel Örnekleri

Farklı model isteyen hanımlar görsel de yer alan dantel modeli iki renk tercih edilerek yapılmıştır. Sizlerde dilediğiniz renklerde hem renkli hemde tek renk dantelleri yapabilirsiniz.

Renkli tercih edilen danteller aynı renklerde kumaşlar üzerine yapılabilir. Dantel örnekleri arasında en çok tercih edilen modeli çeyizler için tercih edebilirsiniz.

Dantel modelleri pike, masa örtüsü, yatak örtüsü ve perde eteklerine yaparak aynı modeli set şeklinde hazırlayabilirsiniz.

Kullanılan iplik dantel modelinin duruşunu çok etkiliyor. Sizlerde kalıp gibi duran danteller istiyorsanız polyester oranına çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Dağ model uygulanan dantel modelinde yer alan simli iplikler şık görünmektedir. Daire şeklinde hazırlanan dantel modelini ise halka kullanarak da basit şekilde yapabilirsiniz.

Takım dantel modelinde çiçek detayları yer almaktadır. Sizlerde şerit şeklinde hazırlanan dantel kısmına renkli renk tercih edebilirsiniz. Çeyizlerinize sizlerde el emeği yapılan dantel modellerini yapabilirsiniz.

El emeğinin yoğun olduğu danteli çeyizleriniz için sardırabilirsiniz. Çok satan dantel modellerini yaparak maddi kazanç elde edebilmek için yapabilirsiniz.

Görselde yer alan dantel modelinde Ören Bayan Maxi iplik tercih edilerek yapılmıştır. Tek parça halinde hazırlanan dantel modeli çok şık görünmektedir.

Çeyizlik perde ucu, havlu modellerinizde görsel de yer alan dantel modelini tercih edebilirsiniz. Nostajik görünüm beğenen kadınlar görsel yer alan dantel modeli tam size gör.

Şerit kısmı birleştirerek yapılan dantel modelini sizlerde kolay şekilde yapabilirsiniz. Yarım çiçekli olan dantel modellerinde sade şerit üzerine tercih edebilirsiniz.

60 numara mısır ipliği tercih edilerek yapılan dantel modelleri oldukça şık ve kalıp gibi duran dantel oyası modelleri arasında yer almaktadır.

Şerit kısmı düz renk tercih edilen dantel modeli iç renk tercih edilerek yapılmıştır. Çok güzel görünen dantel modelini çeyizleriniz için hem havlu hem pike kenarlarına uygulayabilirsiniz.

@dantel_diyarı Instagram hesabından hesabından en yeni dantel modelini sipariş oluşturabilisiniz.

Kolay Dantel Modelleri

Nostajik Dantel Modeli Anlatımlı Yapımı

Kaynak: The Pioneer (Youtube)

Yukarıda paylaştığımız tüm modellerin detaylı anlatımını paylaşma durumumuz mümkün olmada bile sizlere öğrendiğiniz taktirde en genel modelleri yapabileceğiniz bir video seçmeye karar verdik. Videoda detayla anlatımını gördüğünüz pike kenarı dantel örneğini başta bahsettiğimiz bir çok ürün ile birleştirebiliriz. Yoğun merak üzerine uç danteli uygulamasını seçerek kullanım alanınızı daha geniş tutmaya karar verdik. Önümüze bir dantel modeli şablonu alarak başlamak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Birçok modelin uygulamasında aynı olacağı gibi zincir yaparak başlıyoruz. Dikkat etmeniz gerektiren konulardan bir tanesi de yapacağınız modele göre kalın veya ince ip seçimi. Kendi dantel modelinizi kendiniz üretmeyi düşünüp model bulmakta zorluk çekiyorsanız bu anlatım tam size göre, şimdi birlikte bu güzel modellerimizin yapımını detaylı ve anlatımlı şekilde inceleyelim kolay gelsin.

Diğer iğne oyası modelleri, tığ oyaları, örgü modelleri, boncuk oyaları, lif modelleri içeriklerine de göz atabilirsiniz.