Pirinç Örgü Yelek Yapılışı

Pirinç Örgü İle Yapılan Yelek Modeli

Pirinç örgü ile yapılan yelek modeli ilmek sayıları. En güzel yeleği siz yapmak istiyorsanız örgünüzde pirinç örgüyü kullanabilirsiniz.

Pirinç örgü modeliyle yapılan yeleğin ilmek sayılarını aşağıda paylaştık. Yapılan yeleği yaşa göre ilmek sayılarını arttırıp örebilirsiniz. 2 tane örgü şiş ve yün ipliklerle örülen yelekte pirinç örgü tekniği kullanılmıştır. Resimlerin üzerinde ilmek sayılarına ulaşabilirsiniz.

Pirinç Örgü Yelek 1

41 İLMEK 1.5 – 2 YAŞ ŞİŞ =4
ÖN= 1 ilmek KOL= 10 ilmek ARKA=19 İlmek KOL=10 ÖN=1 ilmek

1 ilmek ördükten sonra artış yaparak 10 ilmek daha örülüyor. Tekrar artış yaparak 19 ilmek örülüyor. Sonrasında tekrar artış yapıp 10 ilmek örülüyor. En son artış yaparak 1 ilmek örülüyor. Dönüş kısımları ters örgü olarak örülecek. Ön tarafın ilmek sayısı 7 olunca ilk olarak iki taraftanda 3 ilmek arttırılıyor. Dönüşte sonra 8 ilmek arttırılarak bu ilmekler yeleğin ön bantları olacak pirinç örgü ile örülecek.

Pirinç Örgü Yelek 2

Koltuk altında 10 ilmek artış yapılıyor ön bant örüldükten sonra 12 ilmek düz örgü örülüyor (her iki önde de ) diğer ilmekler pirinç örgü yaka ve kol bantları ilmek alarak örülüyor.

Pirinç Örgü Yelek Modeli

“Pirinç Örgü İle Yapılan Yelek Modeli” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir