Renkli İplikler ile Boncuklu Oyaların Harika Uyumu ile Sizlerle

Hamarat takipçilerimiz bugün yine sizlerle birlikte çeyiz sandıklarını taçlandıracak boncuk oyası örneklerini inceleyeceğiz. Yazma kenarlarını rengarenk hale getirilecek günlük kullandığınız yazmalara hareket katabilir siniz. Bunun yanı sıra yazma rengi ile aynı boncuk oyası modellerini kullanarak daha ağır ve asil modeller yapabilirsiniz. Her zaman olduğu gibi sunduğumuz boncuk oyası örneklerin de asıl amacımız size modelin aynısını yaptırmak değil. Asıl amacımız aklınıza yeni fikirler getirmektir. Yenihobi.com olarak aşağıda inceleyeceğimiz boncuk oyası modellerin yapım aşamasında işinizi kolaylaştırmak için detaylı anlatım videosunu da sizler ile paylaşacağız. Şimdi sizler için hazırladığımız haftanın en trend yazma kenarı boncuk oyası modellerini incelemeye geçelim.

Tek Renk Yazma Kenarına Boncuk Oyaları

Tek renk yazma kenarına yapılan yazma tek sırada yapılan boncuk oyaları en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Pembe iplik kullanılarak yapılan boncuk oyasında 21,5 numara tığ kullanılmıştır. En yeni modeller arasında görsel yer alan boncuklu oya modeli yer almaktadır.

Dağ model yapılan tek renk yazma kenarına tek renk boncuk oyası yapılmıştır. Kırmızı renk seven kadınların tercihi gösterişli boncuk oya modelinden yana olacaktır.

Renkli boncuk oyası modelini siyah yazma kenarına yaparak harika ürünler ortaya çıkarabilirsiniz.

Tülbent kenarına yapılan dam model boncuk oyası beyaz renk tercih edilerek yapılmıştır. En kolay modellerden birisini yeni başlayan kadınlarda yapabilirsiniz.

Çiçekli boncuk oyası modeli tek yaprak halinde yapılmıştır. Sizlerde sade ve şık boncuklu oya modeli istiyorsanız görselde yer alan en güzel modeli yapabilirsiniz.

Kristal iplik kullanılarak yapılan boncuk oyasını günlük kullanıma uygun olarak yapabilirsiniz.

7 yaprak kullanılarak yapılan boncuk oyası en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

Dağ model üzerine yapılan çoklu boncuk tercih edilen boncuk oyaları en gösterişli modeller arasında yer almaktadır. Sizlerde pratik olan modeli çeyizlerinize ekleyebilirsiniz.

Şeffaf boncuklu oyaları sizlerde sıralı modeller üzerine yaparak harika görünüm elde edebilirsiniz. Farklılık isteyen hanımlar Youtube’de en yeni olan görsel de yer alan boncuk oyaları örneklerini sizlerde yapabilirsiniz.

Namaz örtüsü olabilecek olan boncuk oyası mevlitlerde çok tercih ediliyor.

Sıralı yapılan oya modelinde yer alan çoklu boncuk seçimi çok şık görünmektedir.

Çok zarif görünen boncuk oya modeli fıstık model oya ile de tercih edilebilirsiniz.

Yazmalarda enli oya seven hanımlar görsel de yer alan boncuk oyası modeli sizin için biçilmiş kaftan. Günlük ve özel günlerde harika harika görünen boncuklu oyaları yapabilirsiniz. Çok şık görünen boncuk oyalarını sizlere sunuyoruz. Hemen yapmaya başlarsanız kısa sürede bitirebilirsiniz.

Ağır model seven kadınlara gösterişli boncuklu oya modelini sunuyoruz. En yeni boncuk oyalarını sizlerde harika şekilde süsleyerek yapabilirsiniz.

Fıstıklı Boncuklu Oya Örnekleri

Gösterişli Boncuklu Oyalar Anlatımlı Yapımı

Kaynak: Oya ve Dantel Dünyası (Youtube)

Sevgili takipçilerimiz şimdi hamarat ellerin maharetlerini sergileme zamanı geldi. Örneklerini sizler ile paylaştığımız boncuk oyası modellerinin yapım aşamasına geldik. Her hanımın kendine özel tarzı olduğunu biliyoruz detaylı anlatım videomuzda ana hatları ile bilgi vereceğiz sizlerin o bilgiyi kendi tecrübeniz ile birleştireceğinize eminiz. Videoda boncuk oya modelini ön plana çıkarmak için sade düz mor renkli bir yazma kullanılıyor. Üzerinde altın sarısı inciler çok zengin gösteriyor. Tığ ölçüsü olarak 22 numara kullanılmış sizler kendi elinizde olanı kullanabilirsiniz. Genellikle tek sıra boncuk oyası uygulamalarında daha az boncuk tercih edilmesinin sebebi sadeliğin hep daha asil durduğundan dolayıdır. Buyrun birlikte uygulama videomuzu izlemeye devam edelim kolay gelsin.

Diğer iğne oyası modelleri, tığ oyaları, örgü modelleri, dantel modelleri, lif modelleri içeriklerine de göz atabilirsiniz.