Şahane Görünümüyle Valide Sultan İğne Oyası Modeli Anlatımı

İnanılmaz derecede güzel görünen valide sultan iğne oyası modeli. Herkesin kolaylıkla yapabileceği iğne oyası yapılışına yazıdan ulaşabilirsiniz.

Herkesin ağzını açık bırakacak bir iğne oyası modeli valide sultan örneği. Osmanlı dönemlerinden şimdiye kadar uzanan iğne oyalarından biri olan bu örnek başörtülerini süslüyor. Osmanlı padişahlarının annelerine verilen isime Valide Sultan denilirdi. Sultanlara yakışır güzellikle olan bu örnek anlatımı bu yazımızda.

Valide Sultan İğne Oyası Modeli

Annelere, arkadaşlara ve kendisi için yazma yapacaklar bu oyayı kaçırmasınlar. Bu yazmayı takanlar adeta sultan gibi olacak. Yüzünde parıldama ve ve baş örtüsünde ışıltılar saçacak olan iğne oyası modeli en kolay modellerden birisidir. Son bir kaç yıldır iğne oyası modelleri gittikçe artıyor. Yeni örnekleri bulmak daha kolay oluyor. Herkesin elinde artık telefon ve internet olduğu için hemen girip anlatımlı videoyu izleyerek öğrenebiliyorlar.

Valide Sultan oyası 3 tane çıtı pıtı halkalı oyadan oluşuyor. Yan yana duran motiflerden yapılan sıralı oya modeli için her motifde farklı renk kullanılmış. Bu zevke göre farklılık gösterebilir. Videoyu izleyerek en güzel oyalardan birini öğrenmeye şahit olacaksınız.

Valide Sultan İğne Oyası Modeli Anlatımlı Yapılışı

İğne oyası hakkında oluşturduğumuz bu içerik hoşunuza gittiyse, aşağıda bulunan diğer içerikler de hoşunuza gidecektir, onları da inceleyebilirsiniz. Sizler için her gün farklı iğne oyası, tığ işi ve örgü örnekleri hazırlıyoruz; bizi günlük olarak takip etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın