Sahurluk Pratik Yalancı Su Böreği Tarifi ve Anlatımı

Sahur sofralarınız için hazır yufka ile hazırlayabileceğiniz pratik yalancı su böreği tarifini anlatmamız için çok talepte bulundunuz, biz de sizleri bekletmemek için mükemmel tarifi bir an önce hazırlamaya çalıştık.

Pratik yalancı su böreği tarifini hazırlarken yufkanızın taze olmasına özen göstermelisiniz. Şimdi gelin hep beraber aşağıda yayınladığımız videodan böreğimizin nasıl hazırlandığını izleyelim.

Yalancı su böreği tarifi için büyük fırın tepsisine 6 böreklik büyük yufka gerekmektedir. İlk yufkayı tepsiye serdikten sonra diğer yufkaları pile olacak şekilde uzunlamasına tepsinin içine yerleştiriyorsunuz.

250 Gr beyaz peynirin içine maydanozu koyduktan sonra tepsinizin içine iç malzemeniz eşit olacak şekilde dağıtıyorsunuz. Yağını döktükten sonra son yufkayı tepsinizin üzerine yerleştirip kare olacak şekilde kesiyorsunuz. Tarifin Devamını videodan izleyebilirsiniz.

Bera tatlı dünyası’na youtube kanalı için hazırlamış olduğu videoya teşekkür ederiz. Kanalına abone olup beğenmeyi unutmayınız.