Salon Oda Takımı Dantel Modeli Yapılışı

dantel

Salon oda takımı, vitrin ve bohçalarda kullanabileceğiniz dantel modelinin yapılışı ile karşınızdayız. Bu güzel dantel motifi yapılışı tüm ayrıntılarıyla burada sizinle paylaşıyoruz.

Vitrin, sehpa örtüleri ve tepsi içi gibi her şekilde dantel motifleri kullanabilirsiniz. Dantel modelleri anlatımları isteyen arkadaşlarımız oluyordu. Onlar için salon takımı, vitrin takımı gibi kullanılan bir dantelin yapılışını paylaşıyoruz. Salon oda takımı danteli tığla yapılmaktadır.

Dantel yapılışı anlatımımız videolu olarak paylaşılmıştır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi bir çok alanda kullanılan kare motifli dantel Derya hanım tarafından anlatılmıştır. Videoda dantel motifinin yapımında kullanılan malzemeler, dantelin yapımı ve daha bir çok bilgiye yer verilmiştir. Eğer dantel işleri ile uğraşan birisi iseniz bu danteli çok beğeneceğinizi düşünüyoruz.

Salon Oda Takımı Dantel Modeli

Dantel modelinin yapılışı için isterseniz eskiden kullanılan oya iplikleri, ören bayan ve altın başak gibi oya ipleri kullanabilirsiniz. Videoda polyester 50 numara oya ipi kullanılmıştır. Kullanılan tığ ise 22 numaradır. 10 zincir çekeren dantelin göbeğini oluşturarak başlıyoruz. Eli sık olanlar 10 zincir gevşek olanlar ise 8 zincir çekeren danteli yapmaya başlıyoruz.

Salon Oda Takımı Dantel Modeli Yapılışı

Bir cevap yazın