Salon Oda Takımı Danteli YapılışıSalon Oda Takımı Danteli Yapılışı

Salon Oda Takımı Danteli Yapımı

Salon oda takımı, vitrin ve bohçalarda kullanabileceğiniz dantel yapımı. Tığ işi dantel motifi yapılışı tüm ayrıntılarıyla burada sizinle paylaşılmıştır.

Vitrin, sehpa örtüleri ve tepsi içi gibi her şekilde motifleri kullanabilirsiniz. Dantel modelleri anlatımları isteyen arkadaşlarımız oluyordu. Onlar için salon takımı, vitrin takımı gibi kullanılan bir dantelin yapılışını paylaşıyoruz. Salon oda takımı danteli tığla yapılmaktadır.

Dantel yapılışı anlatımımız videolu olarak paylaşılmıştır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi bir çok alanda kullanılan kare motifli dantel Derya hanım tarafından anlatılmıştır. Videoda dantel motifinin yapımında kullanılan malzemeler, dantelin yapımı ve daha bir çok bilgiye yer verilmiştir. Eğer dantel işleri ile uğraşan birisi iseniz bu danteli çok beğeneceğinizi düşünüyoruz.

Salon Oda Takımı Danteli

Dantelin yapılışı için isterseniz eskiden kullanılan oya iplikleri, ören bayan ve altın başak gibi oya ipleri kullanabilirsiniz. Videoda polyester 50 numara oya ipi kullanılmıştır. Kullanılan tığ ise 22 numaradır. 10 zincir çekeren dantelin göbeğini oluşturarak başlıyoruz. Eli sık olanlar 10 zincir gevşek olanlar ise 8 zincir çekeren danteli yapmaya başlıyoruz.

Salon Oda Takımı Danteli Yapılışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir