Selanik Bombeler Bebek Battaniyesi Örgü Modeli Anlatımı

Selanik bombeler örgü bebek battaniyesi örgü modelini beğenilerinize sunuyoruz. Battaniye örneği anlatımlı videosuyla sizlerle.

Yeni bebeği olacak anneler veya torunu olacak babaanne ile anneanneler bebeklerine battaniye örmek istiyorlar. Onlar için kolay bebek battaniyesi nasıl yapılır anlatacağız. Sade ve zarif görünen yumuşacık yün iplerle yapılan bebek battaniyesi çok kullanışlıdır. % 100 pamuklu iplerle yapılan bebek battaniyeleri örgü şişleriyle örülüyor. Battaniyeyi 90 x 90 ölçülerinde örmeniz bebekler için yeterli olacaktır. Aynı modelden yetişkinler için de örmek isterseniz boyutunu uzun tutabilirsiniz.

Selanik bombeler örgü bebek battaniyesi

Bebek battaniyeleri iki türlü örülüyor. Birinci teknik tığla yapılan battaniyelerdir. İkincisi ise şişle örülen battaniyelerdir. Şişle örülen battaniye modelleri daha kalın ve kışlık kullanımlar içindir. Tığla örülen battaniyeler ise genellikle serin yaz akşamlarında ve bahar aylarında kullanılacak battaniyelerdir. Selanik bombeler örgü modeli 32 dakikalık bir video ile anlatılmıştır. Motif çıkarmasını öğrendikten sonra boyutunu kendiniz ayarlayarak örmeye devam edebilirsiniz. Bu örgü tekniği ile erkek ve kızlara battaniyeler örülebilir. Motiflerin yapımından tutunda birleşimine kadar hepsi aşağıdaki videoda gösterilmiştir.

Selanik Bombeler Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir