Güzel boncuklu tığ oyası

Sır Gibi Saklanan Boncuklu Tığ İşi Oya Modelinin Yapımı

Yapımı sır gibi saklanan ve hiç bir yerde ulaşılmayan boncuklu tığ işi oya modeline ulaştık. Trend olan bu tığ işi oya modelini öğrenmek ister misiniz?

Uzun süredir araştırılan ve yapımı sır gibi saklanan , hiç bir yerde ulaşılmayan tığ oyası modeline ulaştık. Fakat tığ işi oya modelinin sadece motiflerinin nasıl yapıldığını paylaşıyoruz. Çünkü boncukların ekleniş şekli bulunmuyor. Tığ oyası yapanlar oyayı yaparken zaten boncukları nasıl ekleyeceklerini bilirler. Pembe bir tülbent etrafına yapılan bu oya rte.gul.38 Instagram hesabından alınmıştır, bu harika örnek için kendisine teşekkür ediyoruz. Açıklamalı video ise Derya hanıma ait bir modeldir. Boncuklu haline ulaştığımız anda buradan ulaşabileceksiniz.

Pembe boncuklu tülbent oyası

Bazı tığ işi oya modellerinin yapılışlarına ulaşmak zor oluyor. Tüm oya gruplarında sormamıza rağmen cevabı alınmayan tığ oyası modeller oluyor. Bu modelin de en çok benzeyen yapılışını içeren anlatımını bulduk ve bu sayede bu modeli çıkarabilirsiniz. Bu tığ işi model yapılışı hakkında yapılan bazı yorumları paylaştık. Sonrasında ise videolu anlatımını izleyebilirsiniz.

Bu tığ işi modelinde önce ipi üç kere dolayıp beş defada uzunca çekiyorsun, sonra dolgu yapıp dönüp iki kafes yapıyorsun sonra dönüp iki kafes daha yapıyorsun. Sonra ipi üç defa dolayıp beş defada uzun trabzan çekiyorsun böyle devam. Sonra üstteki pembeyi yapıyorsun.

Güzel Bir Boncuklu Tığ İşi Oya Modeli Video Anlatımlı Yapımı

Bu çok güzel tığ işi oya modelini beğendiyseniz, aşağıda bulunan diğer harika örneklere de göz atmayı unutmayın.

Tığ İşi hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de çok beğeneceksiniz, onlara da göz atabilirsiniz. Sizler için her gün değişik tığ işi, iğne oyası, örgü ve dantel içerikleri hazırlıyoruz; bizi her gün ziyaret etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir