Sıralı Çamlar Örgü Modeli Yapılışı

Sıralı çamlar bebek yelekleri ve bayan yelekleri örgü modeli

Her türlü örgüye yakışacak güzel ve kibar olan sıralı çamlar örneği başta bebek battaniyesi, bebek yelekleri, bayan yelekleri ,çocuk süveterleri olmak üzere çeşitli örgülerde kullanabilirsiniz.

Yeni bir örgü modeli var, öğrenmek ister misiniz? Adı sıralı çamlar örneği olan bu örgü modeli çocuk örgüleri, süveterler ve yelekler başta olmak üzere bir çok çeşitli örgülerde kullanılabiliyor. Tane tane anlatımla örgü öğrenmek kolay oluyor. Bazı videolarda anlatılan örgüleri anlamamak gibi bir durum olmuyor. Çünkü anlatım tane tane anlatıldığı için izleyen kişi videodan örgünün nasıl yapıldığını anlayabiliyor. Sıralı çamlar örgü modelinde motiflerin nasıl yapıldığı, ilmek sayıları ve kaç numara şiş kullanıldığı belirtilmiştir.

Sıralı Çamlar Örgü Modeli

Örneğin motifleri 10 ilmek ve 10 sıradan oluşuyor. Örneğin anlatımı 3.5 numara şiş ve normal kalınlıkta bebek ipiyle anlatılmıştır. Örneğin videodaki anlatımı 2 motif çıkarılarak anlatılmıştır. 2 motif için 20 ilmek ve 2 tane de ek ilmek olmak üzere toplamda 22 ilmek gerekiyor. Şişe 22 ilmek atıp hazırlayarak birinci sıradan örmeye başlayabilirsiniz. İlk olarak 2 düz, 8 ters, 2 düz, 8 ilmek ters, son 2 ilmek ise düz örülüyor. Sonrasında ikinci sıraya geçiliyor ve bütün ilmekler ters örülüyor.

Sıralı Çamlar Örgü Modeli Yapılışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir