Sıralı İncili Oya Yapılışı

Sıralı İncili Tığ Oyası Yapımı

Özellikle de namaz başörtüleri ve mevlüt örtüleri gibi tülbent ve yazmalarda tercih edilen sıralı incili tığ oyası yapımı. Modelin videolu tarifine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Sıralı İncili Yazma Oyası

Sıralı İncili Tığ Oyası

Sıralı incili tığ oyası yapılışı ile karşınızdayız. Genellikle hanımların namaz başörtüleri ve mevlüt örtülerinde tercih etmiş oldukları bir model olan sıralı inci oyasının en güzel modellerini ve yapılışını paylaşıyoruz. En son benden mevlüt örtüsü modeli isteyen bir müşterim için yaptığım modeli burada sizinle paylaşmak istedim. Oya modelini tülbente uyguladıktan sonra müşteri çok beğendi. Tığ oyası yapılışı kolay olan incilerin tek tek dizilmiş olduğu model tülbente harika bir görüntü kazandırmıştır.

Sıralı İncili Oya Modeli

Sıralı İnci Oyası

Mor Yazmaya Sıralı İncili Oya

Tığ oyalarından en çok yapılanı boncuklu oyalar ve incili oyalar. Son zamanlarda incili oya yapanların sayıları da artmış durumda. İncili oya yapılışı diğer çiçek oyaları vb. gibi oyalara göre yapımı daha basittir. Tuhafiyeden gerekli malzemeleri temin ettikten sonra aşağıdaki tığ oyası yapımı videosunu izleyip yapmaya hemen başlayabilirsiniz. Sıralı inci oyası için bir gününüzü ayırırsanız modeli çıkarabilirsiniz.

Sıralı İnci Oyası Yapılışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir