Sıralı Nohutlar Örgü Bayan Bebek Yelek Hırka Battaniye Modeli Yapılışı

Sıralı Nohutlar Örgü Bayan Bebek Yelek Hırka Battaniye Modeli Yapılışı

Sarı nohutlar örgü modelinin yapılışını öğrenerek bayan ve bebek yelek, hırka battaniye modeli yapabilirsiniz. Sadece bunlar değil birçok farklı bebek battaniye, atkı, bere, şal, lif gibi birçok farklı giysi örebilirsiniz. Bu örgü şiş ile yapılıyor, tığ işi modellere göre şiş işi modellerdeki ajurlar daha geniş olmaktadır. Renk renk yün iplikler kullanarak dilediğiniz örgü örneğini kolaylıkla yapabilirsiniz. Çeyiz hazırlığında olanlar ya da anne adayları için bu sıralı nohutlar örgü modeli bayan yelekleri, bebek yelekleri, bebek battaniyesi, hırka, kazak dahil sayısız bir çok örgü çeşitlerin kullanılabilir kolay bir örnek.

Sıralı Nohutlar Örgü Bayan Bebek Yelek Hırka Battaniye Modeli Yapılışı

Yepyeni bir örgü modeli öğrenmeye var mısınız? Örgü modeli her zamanki paylaşımlar gibi bir çok örgüde kullanılan örgü motiflerden bir tanesidir. Anlatımı Gönül hanıma ait olan modelin ismi ise sıralı nohutlar modelidir. Sıralı yan yana dizili nohut motiflerinden oluşan örgü modelini aklınıza gelebilecek her türlü örgüde kullanabilirsiniz. İnce ve kalın şişlerle örülür. Örneğin ilmekleri 4 ilmek ve 6 sıradan oluşuyor. Anlatım 3.5 no ve normal kalınlıkta bir bebek ipiyle 4 motif çıkarılarak yapılmıştır. 4 motif için 16 ilmek 1 tane de ek ilmek olmak üzere toplamda 17 ilmek gerekiyor. 17 ilmek atıp hazırlayarak ters ve düz örgü ile birinci sıra gidilir.

Gönül hanımın tane tane anlatımıyla örgü modelini öğrenirken hiç zorlanmayıp kolaylıkta öğrenme şansınız olacak.

Sıralı Nohutlar Örgü Bayan Bebek Yelek Hırka Battaniye Modeli Video Anlatımlı Yapılışı

Bu örgü modeli için gönülden örgüler youtube kanalına teşekkür ediyoruz, kendilerini takip edip videoyu beğenmeyi unutmayın.