Şişde Kalemde Boncuk Oyası Yapımı

Şişte Kum Boncuk Oyası

Şiş ve kalem ile boncuk oyası yapılışı. Boncuk oyası yapımı ile ilgili tüm detaylı bilgiye yenihobi.com sitemizden ulaşabilirsiniz.

Özellikle sitemizde oya bakan kadınlar en çok boncuklu oyaları inceliyordur. Anadoluda boncuklu oyalar ve özellikle de Karadenizli hanımların tercihidir. Boncuklu pullu oyaları gençler daha çok tercih ediyor. Hatta çocuklar için de kullanılmakta. Çocuklara ve gençlere bu oyalar ile boyunluklar, şallar yapılıyor. Şiş ile kalemin kullanılmasıyla boncukları birleştirip yapılan tığ oyası modelinin sizler için videosuna yer verdik. Zaman zaman bu ve benzeri anlatımları paylaşacağım. Sizde güzel güzel oyalar yapın diye en hoş modellere buradan ulaşabileceksiniz.

Şişte Boncuk Oyası

Tığ oyaları denilince akla çok fazla model geliyor. Bu modeller arasında boncuk, çiçek, keloğlan, sıralı modeler, tek sıra, kalem oyası, yelpaze gibi çeşitler bulunuyor. Bundan dolayı da yaacak kişilerin kafaları karışabilir hangisini yapsam diye. Siz modeli inceleyin görsel olarak hangisi hoşunuza gidiyorsa onu yapın. Ben şahsen kendi oyalarımı öyle yapıyorum. Önce oyayı inceleyip süzüyorum sonrasında ise yapmaya karar verip yapıyorum.

Şişde Kalemde Boncuk Oyası Yapılışı

Bir cevap yazın