Siyah Düğmeli Kabartmalı Bebek Yelek Örgü Modeli Resimli Yapılışı

Bebek yeleklerinde alışmış olduğunuz pembelerin mavilerin beyazların dışında kullanabileceğimiz farklı renklerinde çok şık duracağını gösteren siyahın tüm asaletini üzerinde barındıran bebek yeleğimizi örmek çok kolay. Anlatımlı modelimizi incelemeye ne dersiniz?

Yeleğin bitmiş halini görüyorsunuz. Her yaş çocuk için uygulanabilecek modelin en göz alıcı tarafı kabartma detaylarıdır.

Görselde anlatı mı yapıldığı gibi modelimizi örmeye lastik kısmından başlıyoruz. En çok dikkat etmemiz gereken bölüm kol altı kesmeleri ve kaç ilmek kesmemiz gerektiğidir.

 

Kol altı kesmelerinden sonra pirinç modelinin uygulamasına başlanıyor. Düğmeli bir model olduğu için ilik açmayı unutmuyoruz.

Düğüme deliklerini on otuz elli ve yetmişinci sıralarda açıyoruz. Her renk ip ile örebileceğimizi modele koyu renkler çok spor bir görünüm kazandırmış.

Modelimizi incelediğinizde detaylı anlatımlar sayesinde kolaylıkla örebileceksiniz. İlk defa örgü örenlerin bile yapabileceği kolaylıkta olmasına çok şık ve ağar duran bir modeldir.

Elaydi_knitting’e anlatımı ve modeli için teşekkür ederiz.