Su Damlası Örgü Modeli Gelin Yelekleri Yapımı

Su Damlası Örgü Modeli Yelek Yapılışı

Yelek yapacak olanlara su damlası örgü modeli gelin yelekleri yapımı. Çeyizlik yeleklerde en çok kullanılan modeli buradan öğrenebilirsiniz.

Şiş işi örgülerde en çok yapılan modeller arasında gelin yelekleri gelmektedir. Örgücü hanımlar örgü şişleriyle çeyizlik gelin yelekleri yaparak ya kendilerine, ya akrabalarına da yata satışını yapıyorlar. Tabiki yelek yapılışında da onlarca model kullanılmaktadır. Su damlası örgü modeli de şiş işi örgü tekniklerinden bir tanesidir. Sevda hanımın gülen kalpler örgü modeli yelek yapılışı modelinden sonra su damlası örgü modeline yer veriyoruz.

Su Damlası Örgü Modeli

Örgücü bayanlar yelek örerken ya tığ ya da şiş kullanıyor. Ben şişle örülen yelekleri nedense daha çok seviyorum. Daha önce yapmış olduğum yeleklerin bir çoğunda şiş işi örgü kullandım. Şişle örülen yelekler tığa göre daha zor yapılıyor ama yine de ben tercih ediyorum. Benim gibi tercih edenlerin sayısı da az değil. Örgü gruplarında sıklıkla şiş işi örgülere rastlıyorum. Bunlar arasında en çok yapılanlar da gelin yelekleridir. Şimdi gelelim su damlası örgü modeliyle yapılan gelin yeleği modeline.

Sevda hanımın anlatımını yapmış olduğu yelek modeli 3 numara şiş ve angora pudra ip kullanılmıştır. Örgü yelek modelinin ölçüleri 38 ve 40 beden için verilmiştir. Örgüye başlarken yeleğin ön kısmında lastikle birlikte 86 ilmek atılıyor. Arka tarafına geçince ise 130 tane ilmek atılıyor. Atılan ilmeklerin sayısını değiştirerek istediğiniz bedene göre yeleği örebilirsiniz. Gelin yeleğini yapmaya arka kısmından başlayabilirsiniz.

Su Damlası Örgü Modeli Yapılışı

Bir cevap yazın