Taş Boncuklarla İğne Oyası Yapılışı

Taşlı Boncuklarla Yapılan İğne Oyası Modeli

Fırından yeni çıkan tahta boncuklarla yapılan iğne oyası modelinin yapılışı. Kullanılan taş boncuklar yazmaya ayrı bir güzellik katmış.

Kolay iğne oyası modelleri özellikle de yeni başlayan kadınlar için büyük bir fırsattır. Özellikle de taş boncuklu oyalar çok istek alan oyalardandır. Yazma, yemeni ve tülbentler için deneyebileceğiniz basit ama bir o kadar da şık görünen bir oya modelidir.

Taşlı Boncuklarla Yapılan İğne Oyası Modeli

Bağlantı için bir tane ip koyduktan sonra iki tane boşluk yapılıyor. Tekrar geri dönülür. Koyulan ip ile bağlantı yapılır. Boncuklar renkli, göz kararıyla boncukları koyuyoruz. Boncuğu takıp sık bir şekilde sabitliyoruz. Boncuğu tutturup tekrar yazmaya batıyoruz. Yine bağlantı için bir tane kenara ek yapılıyor. Tekrar 2 boşluk yapıyoruz. Tekrar dönüş yapıyoruz. Koyulan iple bağlantı yeri olacak. Sonrasında farklı renk taş boncuk alarak oyayı yapmaya böyle devam ediyoruz.

Kolay İğne Oyası Modelleri

Taşlı Boncuklarla İğne Oyası Yapılışı

İğne oyası hakkında oluşturduğumuz bu içerik hoşunuza gittiyse, aşağıda bulunan diğer içerikler de hoşunuza gidecektir, onları da inceleyebilirsiniz. Sizler için her gün farklı iğne oyası, tığ işi, örgü ve dantel örnekleri hazırlıyoruz; bizi günlük olarak takip etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir