Tavşanlı Yelek Modeli Anlatımlı Yapılışı

Tavşanlı yelek modelinin yapılışı için kullanılan malzemeler ve ilmek sayıları ile karşınızdayız. Miniklere öreceğiniz yelek modeli ile onları daha çok mutlu etmek için tavşan motifleriyle süsleyebilirsiniz.

Bebek ve çocuklarınız için şişlerle örülen yelek modelini yayınlıyoruz. Bu yelek modeliyle çocuklarınızı giydirmenin yanında birde sevindireceksiniz. Yelek örneğinin üstüne dikeceğiniz tavşan motifi ile onlar mutlu olacak. Tavşanı gördükleri zaman yüzleri hep gülecek. Sizde şiş ile yelek örmek isterseniz bu modeli denemenizi öneriyoruz. Acemi olanlar yelek modelini örerken belki zorluk çekebilirler. Fakat örgü ustası olan hanımlar ilmek sayılarına göz atarak yelek örneğini çözümleyebilirler.

Tavşanlı Yelek Modeli Yapılışı

Bütün olarak örülen yelek modelinin ilmek sayıları aşağıda verilmiştir. Bebe ipiyle örülen yelek için 3.5 numara şiş kullanılmıştır. Kolay yelek yapılışı da diyebiliriz. Bütün olarak örüldüğünden dolayı zorlanmayacaksınız. Gelin hep beraber tavşanlı yelek örneğinin nasıl yapıldığını öğrendikten sonra çocuklar için örelim. Tavşanlı Bebek Yeleği Yapılışı 1

2 _2.5 yaş için
İpim himalaya everyday bebe lux
Şiş no 3.5
Önler 46 ilmek
Koltuğa gelince aralardan keserek 30 ilmeğe düşürüyoruz .
Kenarlarda 4 ilmek haroşa.
Yakada 24 ilmek artırıp 84 ilmek olarak arkayı örüyoruz.
Bütün örülüyor
Tavşanlı Bebek Yeleği Yapılışı 2

Tavşanlı Bebek Yeleği Yapılışı 3

Bu harika yelek modelini beğendiyseniz, aşağıda bulunan diğer modellerimize de göz atabilirsiniz.

Örgü kategorisi için yayımladığımız bu içeriği sevdiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de mutlaka seveceksiniz, onlara da bakabilirsiniz. Her gün en yeni örgü, tığ işi ve iğne oyası örneklerini bir araya getiriyoruz; bu örnekleri bizi günlük olarak ziyaret ederek takip edebilirsiniz.

“Tavşanlı Yelek Modeli Anlatımlı Yapılışı” üzerine 8 yorum

  1. Tarif için teşekkür ederim. Ellerinize sağlık. Acemi olduğum için kaç sıra haraşodan sonra koltuğa gelindiğini ve aralardan kesme işinin her sırada mı yapıldığını yazmanızı rica ederim. Kolay gelsin. Tekrar teşekkür ederim.

Bir cevap yazın