Ters Kalpler Örgü Modeli Yapılışı

Ters Kalpler Bayan Yeleği Örgü Modeli Yapılışı

Ters kalpler örgü modeli özellikle bayan yelekleri için ideal bir örnek. Tabiki sizler her türlü örgüde kullanabilirsiniz. Ters kalpler örgü modeli yapılışı başlama lastiği ile birlikte yapılıyor. Çünkü bu örneğin altına en çok bu bağlamalı lastik modeli yakışıyor.

Ters Kalpler Örgü Modeli

Bayan yelekleri için bir çok örgü tekniği kullanılıyor. Ters kalpler örgü modeli bu tekniklerden sadece bir tanesidir. Yelek üzerinde görünen ters kalpler yeleği daha şık gösteriyor. Yelek modelleri için kalpli motifler çok sık tercih edilmektedir. Bayan veya çocuk farketmeksizin hanımlar kalpli örgüleri seviyorlar. Örgüye yeni başlayıp şişi eline alanlar için anlatımlı şiş işi örgülerle yardımcı olmaya çalışıyoruz. Şimdi paylaşacağımız örgü modeli ise Gönül hanımın youtube kanalında yayınlanan şiş işi örgü modelidir. Detaylı anlatımını aşağıda görebilir ve videoyu izleyerek nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz.

Ters Kalpler Örgü Örneği

Ters kalpler örgü modeli görselindeki kullanılan malzemeler Alize Angora Gold ve 3.5 numara şişler. Videolu anlatımda ise 3.5 numara şiş ve Nako Lüks Minnoş ile örülmüştür. Buradaki amac hem ince hemde kalın iple nasıl göründüğünü görmek. Örneğin motifleri 12 ilmek ve 10 sıradan oluşuyor. Gönül hanım örneğin anlatımını 2 motif çıkararak anlatmış. 2 motif için 24 ilmek 1 tane de ek ilmek olmak üzere toplamda 25 ilmekle anlatmış.

Ters Kalpler Örgü Yelek Modeli

25 ilmek atarak örgünün ilk sırasını oluşturabilirsiniz. İkinci sırada ise 1 ilmek düz, 1 ilmek ters, 1 düz 1 ters bu şekilde ikinci sıra tamamlanıyor. 3 sırada ise lastik bağlanıyor.

Ters Kalpler Örgü Modeli Yapılışı

Örgü kategorisi için yayımladığımız bu içeriği sevdiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de mutlaka seveceksiniz, onlara da bakabilirsiniz. Her gün en yeni örgü, tığ işi ve iğne oyası örneklerini bir araya getiriyoruz; bu örnekleri bizi günlük olarak ziyaret ederek takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın