Sarmalı Çiçekli Şal Yapılışı

Tığ İşi Çiçekli Şal Yapımı

Örgü tığ işi çiçekli şal yapılışı. Tığla örülen çiçek motiflerinin birleşmesiyle ortaya çıkan örgü şal modelinin yapımı anlatımlı Türkçe videosuyla bu yazımızda.

Tığ işi şal modelleri örgü ören hanımların yaptıkları veya yapmayı bilmeyenlerin ise yapmak istediği örgülerdendir. Halbuki öğrenmek isteyen hanımların bir kaç anlatımlı video izleyerek nasıl yapıldığını öğrenebileceği örgüdür. Tığ işi şal modelleri yapımı için öncelikle motiflerin yapımını öğrenmek gerekiyor. Daha sonra ise motifleri birleştirerek şalın tamamlanması gerekiyor.

Sarmalı Çiçekli Şal

Çiçekli şal yapımını Türkçe videolu olarak paylaştık. Ören hanım kanalından almış olduğumuz videoda örgünün 5 numaralı tığla örüldüğünden bahsedilmiş. Ayrca ip olarak ise Alize Angora ip kullanılmıştır. Ören hanım kanalının sahibi olan Emine hanım çiçekli şal yapımını çok tatlı bir dille anlatmış.

Şal modelleri anlatımlarını zamanla gerek video gerekse resimli paylaşacağız. Yeni hobi sitemizde artık anlatımlı şal modelleri ve yeni örneklere yer vereceğiz. Şimdi gelelim tığ işi şal yapılışına. Aşağıdaki videoyu izleyin ve nasıl yapıldığını sizlerde öğrenin.

Çiçekli Şal Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir