Fıstık Oyası Yapılışı

Tığ İşi Fıstık Oyası Yapımı

Yazma kenarı işlemesinde çok güzel görünen tığ işi ile yapılan fıstık oyası yapılışını sitemizde paylaşıyoruz. Türkçe videolu anlatım ile fıstık oyası yapımını öğrenmeniz çok kolay olacak.

Yeni tığ oyaları paylaşımımızda en çok beğenilen modeller arasında fıstıklı oya modeli de yer alıyordu.  Bu oya modeli her tığ oyası yapan hanımın yaptığı veya yapmak istediği modeller arasındadır. Fıstıklı oya yapılışı için kolay anlatım arayanlara Türkçe videolu anlatım ile yardımcı olacağız. Yayınlayacağımız videoda tığ oyası fıstık modelinin tüm detaylarına yer verip nasıl yapıldığını göstereceğiz.

Fıstık Oyası
Fıstık Oyası

Yazma ve yemeni süslemelerinde kenarlar için çok şık duran oyalardan biri de fıstıklı oya modelidir. Tığ oyaları ile süslenen yazmalar yapmak istiyorsanız sizde bu örnekten yapabilirsiniz. Fıstıklı oya modelleri de kendi aralarında farklılık gösteriyor. Şuanda onlarca farklı oya örneği var diyebiliriz. Şuan bizim paylaştığımız model çiçekli fıstıklı modeldir. Ayrıca ortası halkalı bir oya modelidir. Diğer fıstıklı oyalara da zamanla sitemizde yer vereceğiz.

En Güzel 2018 Tığ Oyaları Modelleri
    En Güzel 2018 Tığ Oyaları Modelleri

2018 Tığ oyası modellerini daha öne paylaşmıştık. Eğer vaktiniz varsa o modellerede göz atabilirsiniz. Onlarca modelin bir arada aldığı tığ oyaları yazısında yazma, tülbent ve yemenilerde en çok kullanılan modellere yer vermiştik. Fıstıklı oyayı da burada görüp yapımını merak eden bir ziyaretçimiz yorum yapmıştı. Bizde yapmak isteyenler için videolu yapımını bulup sitemize ekledik. Aşağıdaki fıstıklı oya örneği yapımının videosu bulunmaktadır. Videoyu izleyip yazma kenarları için tığ oyası fıstık örneğinin yapımını öğrenebilirsiniz.

Tığ İşi Fıstık Oyası Yapılışı Videolu Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir