Kolay Boncuk Oyası Yapılışı

Tığ İşi Kolay Boncuk Oyası Yapımı

Boncuk oyası yapılışı isteyenlere tığ işi ile yapılan güzel ve kolay bir model paylaştık. Tığ işi sıralı boncuklar oyası ile yazma, tülbent ve havlular yapabilirsiniz.

Biliyorsunuz ki hem iğne hemde tığla en çok yapılan oyaların başında boncuklu oya modelleri gelmektedir. Boncuklu oyalarda kendi arasında farklılık göstermektedir. Çiçek motifli, yuvarlak, kare, küçük ve büyük boncuklarla yapılan oyalar gibi bir çok örnek bulunmaktadır. Tabiki zamanla yeni hobiler sitemizde hepsine yer vereceğiz. Şimdi sıra sıra dizilen boncuklarla yapılan yazma oyasını gösterelim.

Kolay Boncuk Oyası

Derya hanım yapmış olduğu sıralı boncuklar oyası için tığ kullanmış. Bu örnek tığla yapılan bir oya olduğundan dolayı yapılışı iğne oyasına göre biraz daha kolaydır. Bundan dolayı da kolay boncuk oyası diye belirttik. Oyayı yapacak olan kişiler için paylaşılan videoda detaylara yer verilmiş olup kullanılan malzemelere kadar herşey gösterilmiştir.

Boş vaktinizde bir çay molası kadar kısa süre olan 7 dakikada bu oyanın nasıl yapıldığını siz de öğrenebileceksiniz. Aşağıdaki videoda boncukların dizilişi ve oyanın yapılışı gösterilmiştir.

Kolay Boncuk Oyası Yapımı

 

Bir cevap yazın