Son Zamanların En Güzel Tığ İşi Mor Menekşe Yazma Kenarı Oya Modeli Yapılışı

Son zamanların en şahane tığ işi mor menekşe yazma kenarı oya modelinin anlatımı ile karşınızdayız. Bu harika tığ işi yazma kenarı oya modelini hemen yapmak için sabırsızlanacaksınız. Bu harika tığ oyası modelinin anlatılımlı yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Tığ işi ile neler yapılır?

Tığ oyası örnekleri dışında tığ işi ile en çok örgü bebek yelek ve battaniye modelleri yapılıyor. Yelek ve battaniye modellerinde kullanılan yün iplikler ile hem yazlık hem de kışlık sezona göre bebekleri ısıtacak ya da serin tutacak elbiseler örülebiliyor. Son zamanlarda poşet kullanımının ücretli olmasıyla birlikte tığ işi çanta modelleri de çok popüler olmaya başladı. Bu örgü çanta modellerinde yük taşınacağı için daha çok hasır iplikler tercih edilerek daha sağlam olması sağlanıyor. Günlük kullanımda banyolarda en çok kullandığımız eşya olan lif modelleri de tığ ile yapılabiliyor. Tığ ile yapılan lif örnekleri o kadar muhteşem ki ihtiyacınız olmasa bile hemen örmek isteyeceksiniz. Bunların yanı sıra tığ ile örülen kışlık örgüler de bayanlar arasında çok popüler. Kışlık tığ işi örgüler denilince hem erkekler ve bayanlar hem de bebekler için akla yelek, hırka, kazak, bluz, battaniye, şal, panço, atkı, bere, şapka ve eldiven örnekleri geliyor. Özellikle atkı, bere, şapka ve eldiven modellerini kombin yaparak sıcacık tutacak bebek ve çocuk eşyaları örülebilir. Bayanlar için tığ ile yapılan çok fazla bluz, şal ve panço modelleri bulunmakta. Bu örneklerin çoğu hem şiş ile hem de tığ ile yapılabiliyor. Bu eşyalar için çok farklı renk renk tığ ile yapılan motif örnekleri de bulunmakta. Bu tığ motif örneklerini sitemizde bulabilirsiniz. Ayrıca tüm bu tığ işi modellere boncuk ekleyerek bambaşka modeller elde edebilirsiniz. Bu tahta ve inci boncuklar motiflerle birleştirerek tığ işi oya modellerinde çok şık görünümler elde edilebilmekte.

blank

Çeyiz hazırlığı için tığ işi ile neler yapılır?

Çeyiz hazırlığında olan gelin adayları bohça için tığ işi örneklerini en çok havlu, yazma, tülbent, eşarp, mutfak havlusu, masa örtüsü ve dantel kenarı gibi birçok farklı kenar oya süslemelerinde kullanıyorlar. Özellikle çeyiz havlu modellerinde çok şık tığ oyası örnekler bulunmakta. Bu tığ oyası havlu örnekleri boncuk ve farklı çiçekli motiflerle süslenerek çok harika çeyizlik el işi örnekleri çıkarılıyor. Çeyiz bohçalarında havlu örneklerinin dışında en çok lif modelleri kullanılıyor. Lif modellerinde kullanılan menekşe gibi çiçek motifleri ile çok şık çeyizlik banyo tekstil ürünleri yapılıyor. Çeyiz için yapılan kenar oya süslemelerinde kullanılan tığ işi oya modelleri o kadar şık ki bu modelleri görünce hemen yapmak isteyeceksiniz. Çeyiz için tığ oyası örneklerinin en güzel ve en çok beğenilen modellerini her gün sitemizde paylaşıyoruz, günlük olarak takip edebilirsiniz.

Tığ İşi Mor Menekşe Yazma Kenarı Oya Modeli Video Anlatımlı Yapılışı

Bu şahane tığ işi mor menekşe oyasının anlatımı için Oya ve Dantel Dünyası youtube kanalına teşekkür ediyoruz. Siz de bu harika tığ işi oya modelini hemen yapmaya başlayabilirsiniz.

Tığ İşi hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de çok beğeneceksiniz, onlara da göz atabilirsiniz. Sizler için her gün değişik tığ işi, iğne oyası ve örgü içerikleri hazırlıyoruz; bizi her gün ziyaret etmeyi unutmayın.