Tığ İşi Renk Renk Kart ile Yapılan Şal Panço Masa Örtüsü Modeli

Renk renk kart ile yapılan tığ işi şal, panço ve masa örtüsü modellerinde kullanabileceğiniz harika bir tığ işi modeli. Siz de güzel bir panço, şal, masa örtüsü için tığ işi modeli çıkarmak isterseniz kartla yapılışını aşağıdan inceleyebilir, konumuzun altında bulunan videoyu izleyebilirsiniz.

Rengarenk çiçek bahçesi gibi görünen bu örgü şal tığ işi kredi kartı şalı olarak biliniyor. Çiçekleri oluşturan uzun atımlar elde yapılırsa eşit büyüklükte olamayabileceği için sert bir kart ya da cetvel yardımıyla yapılıyor.

Renk Renk Kart ile Yapılan Şal Panço Masa Örtüsü Tığ İşi Modeli

Renk Renk Kart ile Yapılan Şal Panço Masa Örtüsü Tığ İşi Modeli Anlatımlı Yapılışı

Şal modeli diğer üçgen şallardan farklı olarak kenar ucundan başlıyoruz. Önce alttaki kutucukları örmeye başlıyor ve 10 kutucuğa ulaşınca diğer üçgene başlıyoruz ve 3 kutucuk olduğunda şal modelimizdeki çiçeğimizin alt kısmını kurmaya başlıyoruz.

Alttaki boşluklar için 10’ar zincir yapıp 6sık iğne bir yuva 6sık iğne şeklinde dolduruyoruz. İkili geçişi yaparken ilkinin içene sık iğnelerin tamamını ikincisinin ise 6’sını yapıp 10 zincirle kartı kullanacağımız zemini yapıyoruz ve kartımıza 20 uzun atım yapıyoruz.

Sonra bu ilmekleri aralarında 3’er zincir olacak şekilde birleştiriyoruz. 3 sıra bu işlemi yaptıktan sonra son sıradaki minik çiçekli kısmı yapıyoruz. 2 veya daha fazla çiçeklerin olduğu sıraları yaparken son sıradaki bu minik çiçeklerin olduğu son sırayı kullanarak diğer çiçekleri oluşturuyoruz. En son çiçeği yaptıktan sonra son sıradaki işlemi aşağıya kadar devam ettirip kutucukların yanına iniyoruz. Ve yeni sıraya başlıyoruz. Şal modelini ipinize bağlı olarak 8 ya da 9 çiçek yaptığınızda şalımız tamamlanmış oluyor.

Renk Renk Kart ile Yapılan Şal Panço Masa Örtüsü Tığ İşi Modeli Video Anlatımlı Yapılışı

Bir cevap yazın