Tomurcuklu çiçekler örgü yelek modeli

Tomurcuklu Çiçekler Örgü Yelek Modeli

Ajurlu örgü olan tomurcuklu çiçekler yelek modeli. Yetişkin ve çocuklara yelek örecek olanlar için güzel bir örgü tekniği.

Örgü yelekleri örgücü kadınların en çok yaptıkları işlerin başında gelir. Bazı kadınlar yelekleri örgü şişleri ile örüyorlar. Bazı kadınlar ise yelek örmede tığ tercih ediyor. Şimdi paylaşılan model Nesrin hanıma ait olan tomurcuklu çiçekler ismi verilen yelek örgü modelidir. Üstündeki tomurcuklarla daha şık görünen örgü tekniği şiş işidir. İlk bakışta tomurcukların göze çarptığı örgü modeliyle atkı, bere, hırka gibi örgüler de örülebilir.

Tomurcuklu çiçekler modeli

Tomurcuk örgü modeli hanımların karşısına sıkça çıkan tekniklerdendir. Kolay yoldan öğrenmek isteyenler de videolu anlatım sayesinde örgüyü öğrenebiliyorlar. Bunun için ihtiyaç olan örgü şişleri ve yumak ipleri hazır etmek gerekli. Bir gün içerisinde bile bir kaç örgü tekniği öğrenilebilir. Biliyorsunuz ki örgünün nasıl yapıldığını öğrenmeden yelek veya diğer örgüleri yapmak zor.

Modelin ilmek sayıları 7 ve katları şeklinde, kenarlarda ise 2’şer tane 4 ilmek bırakılmıştır. Modele başlarken kenar ilmeği alıp sonrasında ilmeğin yönü değiştiriliyor. Sağa doğru bir kesim yapılıp arttırılıp 1 ilmek düz örülür.

Tomurcuklu Çiçekler Örgü Yelek Modeli Videolu Anlatım

Örgü kategorisi için yayımladığımız bu içeriği sevdiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de mutlaka seveceksiniz, onlara da bakabilirsiniz. Her gün en yeni örgü, tığ işi ve iğne oyası örneklerini bir araya getiriyoruz; bu örnekleri bizi günlük olarak ziyaret ederek takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın