Tomurcuk Yapraklar Örgü Yapılışı

Tomurcuklu Yaprak Örgü Modeli

Farklı örgü tekniklerinden tomurcuklu yaprak modeli. Çocuk örgüleri, hırka, yelek, patik ve hatta bebek battaniyesi örülebilen bir örnek.

Örgü videoları izleyerek model öğrenen hanımların aklında modeller daha rahat kalıyor. Modelin yapılışını izleyince hafızalarına yer ediniyorlar ve merak ettikleri şeyleri video sayesinde gidermiş oluyorlar. Yüzlerce örgü teknikleri arasından ülkemizdeki kadınların hangisini en çok beğendiğini araştırıp bularak yayınlamaktayız.

Tomurcuklu yapraklar örgü modeli

Bir çok örgüde kullanılan ve özellikle de yelek hırka gibi örgülere çok yakışan tomurcuklu yaprak örgü modeli gruplarda çok paylaşılıyor. Hanımlar nasıl yapıldığını bilmedikleri için modelin yapılışını soruyorlar. Yeni hobiler sitemizdede anlatımlı örgüler olduğundan dolayı o bayanların isteklerini yerine getirmek sitedim. Nesrin Tabanoğlu hanıma ait olan videoda tomurcuk örgü yapılışı gösterilmiştir. Nesrin hanım sade ve kaliteli anlatımıyla bu örneği anlatarak öğrenmenize yardımcı olmuştur. Şişlerinizi ve yün iplerinizi hazırlayarak tomurcuk örneğini yapmaya hazırlanın.

Lastiği ördükten sonra modele başlıyoruz. İlk başta 7 ilmek atıyoruz. 7 ilmekten sonra 8 ve 9. ilmeği ikisini bir alıp 1 arttırıyoruz.

Tomurcuklu Yaprak Örgü Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir