Tuğla Desenli Bayan Yelek Hırka Kazak Battaniye Örgü Modeli

Tuğla deseninin bu kadar muazzam duranını daha önce hiç görmemiştik. Bundan önce tığ ile yapılışını öğrendiğimiz tuğla desen örgünün bu defa şiş ile yapılışını öğreneceğiz.

Modelimize başlarken altının katları ve artı beş olarak ilmek çekip başlıyoruz. Aynı örgünün tekrarı olarak devam modelin kurulum aşamasından sonra ki kısmı oldukça kolaydır.

Örgümüz ile hırka yelek kazak yapmayı düşünüyorsak muhakkak lastik uygulaması yapmalısınız. Lastik bu tarz örgü modellerinde toparlayıcı oluyor.

Orta kalınlıkta her renk ip ile örebileceğimiz modelimize en çok gerçek kiremit renkleri ya da kırmızı ve siyah renkler yakışmaktadır. Modelin yapılışını aşağıda yayınladığımız videodan izleyebilirsiniz.

Çok şık ve modern model için Crochet örgü atölyesine teşekkür ederiz. Siz de kanalına abone olup, beğenmeyi unutmayınız.

Örgü kategorisi için yayımladığımız bu içeriği sevdiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de mutlaka seveceksiniz, onlara da bakabilirsiniz. Her gün en yeni örgü, tığ işi ve iğne oyası örneklerini bir araya getiriyoruz; bu örnekleri bizi günlük olarak ziyaret ederek takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın