Tüm Zamanların En Göz Alıcı Tığ İşi İğne Oyası Modeli

Facebookta, instagramda ve pinterestte en çok paylaşılan el işi modellerinin başında oyalar geliyor. Iğne oyaları, tığ işi oyalar, şişle örülen değişik oyalar hem youtube da en çok nasıl yapılır videosu olan el işleri hem de yapımı keyifli, işe yarar el işi örnekleri.

Bugün sizlerle yapımı kolay olmasına rağmen çok beğenilen ve çok tutulan, hatta tüm zamanların en çok sevilen tığ işi iğne oyası modelini paylaşıyoruz. Bu oyada yaprakları iğne ile işlerken çiçeğini tığ ile işliyoruz. Oyaya 8 zincir ile başlayabilirsiniz. 8 zincir sonrasında en başa dönüp ilk zincire batın. Halka oluşturduktan sonra 3 zincir çekip halkanın içine batın. Üç seferdeki çekin ipi. Sonrasında da 2 zincir çekip işlediğiniz trabzanın arasına 10 tane baş alın ve 10 sefer batın. Böylece bundan 7 tane yaparak papatya desenini oluşturabilirsiniz.

İstediğiniz renk iplerle yapabilceğiniz bu göz alıcı tığ işi iğne oyası modelinin yapılışını detaylı olarak aşağıdaki videoda görebilirsiniz.

İğne oyası hakkında oluşturduğumuz bu içerik hoşunuza gittiyse, aşağıda bulunan diğer içerikler de hoşunuza gidecektir, onları da inceleyebilirsiniz. Sizler için her gün farklı iğne oyası, tığ işi ve örgü örnekleri hazırlıyoruz; bizi günlük olarak takip etmeyi unutmayın.
Tığ İşi hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de çok beğeneceksiniz, onlara da göz atabilirsiniz. Sizler için her gün değişik tığ işi, iğne oyası ve örgü içerikleri hazırlıyoruz; bizi her gün ziyaret etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın