Üçgen Motifli Bebek Yelek Örgü Modeli Yapılışı

Örgü bebek yeleklerinde kullanılan üçgen motiflerin yapılışı. Bebek yeleklerine işlendiği zamanki görünümü muhteşem olan bir örgü modelinin daha nasıl yapıldığını buradan öğrenebilirsiniz.

Diğer bir adıyla dalgalı üçgenler örgü modeli olan bu örneği çok seveceksiniz. Eğer anlatımın videosunu isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Meltem hanım yelek yapımında kullanmış olduğu teknikleri aşağıda anlatmıştır. Bu sayılara göre motifleri sizlerde çıkarabilirsiniz. Eğer yelek örecekseniz bu örneği denemenizi tavsiye ediyoruz. Bebek yelekleri yapımında karşınıza sık çıkacak olan bir örnektir. Örgünün yapımı hakkındaki tüm detaylar aşağıda ve videoda yayınlanmıştır.

Model 10 ilmek ve katlarından kuruluyor. 1.sıra: 1düz, 1ters, 1 boş al, 1ters, 1 boş al, 1ters, 1 boş al, 1ters, 1 boş al, 1ters 2. 4. 6. 8. sıra, yani TÜM arka sıralar TERS 3.sıra: 2düz, 1ters, 1 boş al, 1ters, 1 boş al, 1ters, 1 boş al, 1ters, 1düz 5.sıra: 3düz, 1ters, 1 boş al, 1ters, 1 boş al, 1ters, 2düz7.sıra: 4düz, 1ters, 1 boş al, 1ters, 3düz

YENİ MODELE BAŞLARKEN, alt modelin çaprazından yeni modeli oluşturmayı unutmayalım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir