Yakalı Gelin Lifi Yapılışı

Yakalı Gelin Lif Modeli

Geleneksel banyo kültürümüzden gelen örgü lifler ile duşun tadı bambaşka oluyor. Yakalı gelin lif modeli de bunlardan bir tanesi.

Geçmişten gelen banyo kültürümüzde lif kullanımı çok aktiftir. Lif ile sabunu veya duş jellerini köpürterek dakikalarca suyun altında kalınabilir. Plastik içermeyen doğal yapılan banyo lifleri ile duşun tadı da farklı oluyor. Gel gelelim bu liflerin yapılışına.

98 Yaşındaki Nine Lif Satarak Geçimini Sağlıyor

Beylikdüzü’nde bir marketin köşesinde kendi eliyle ördüğü lifleri satarak geçimini sağlayan nine belediyenin yardımını kabul etmemiş. Ördüğü lifleri satıp para kazanarak geçimini sağlamayı tercih etmiş. 98 yaşındaki ninemiz gibi şuanda lif yapıp satarak geçimini sağlayan onlarca kişi var. Farklı farklı, desen desen örgü lifleri yapmak ise çok kolay. Lif modelleri kategorisine bir yenisini ekleyerek acemi kadınlara yardımcı olmak istedik.

Yakalı Gelin Lif Modeli

Yakalı gelin lifi modelinin özelliği de üçgen olmasıdır. Eli içine sokarak banyoda sabunu köpürtüp iyice keselenmek için birebir. Gelin lifi diye de adlandırılan bu model üstündeki tomurcuk motifleri ile süslenmiş. Örgü örmek gibi takıntısı olanların yöneldiği lifler en güzel modelleri ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Çeyizlik lif yapanların bohçalara koyması gereken modeller arasında yerini alan yakalı gelin lifi detaylarını acemiler için bu yazımızda paylaşıyoruz. Örgü örmeyi seven insanlar bu lifi örerek banyolarını kimyasal olmayan doğal lifi koyabilirler.

Yakalı Gelin Lifi Yapılışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir