Yan Yana Duran Renkli Çiçekler Yazma Oyası Yapımı

Renkli Çiçekler Tığ Oyası Yapılışı

Yeni tığ oyası modeli olan yan yana duran renkli çiçekler yazma oyası modelinin yapılışı. Yazmalarını tığ oyasıyla yapmak isteyen bayanlara videolu anlatım.

Tığ oyasıyla yazma yapmayı bilen hanımlar bu oyayı rahatça çıkarabilirler. Bilmeyenlerin de videoyu izleyip öğreneceklerine eminim. Yan yana duran çiçekler özellikle çeyizlik yazmalara çok yakışacak. Derya hanım oyanın yapımını sesli anlatmıştır. Ayrıca göstermiş olduğu tekniklerle oyanın yapımını kolay bir şekilde öğreneceksiniz.

Renkli Çiçekler Tığ Oyası

Oyanın yapımı için 22 numara tığ kullanılmıştır. Tığ battısını yaparak oyayı yapmaya başlıyoruz. Sonrasında ise sırasıyla yeşiş oya ipiyle 2. sıra başlanmaktadıri

İlk olarak ipi sabitleyip 5 zincir çekerek başına 2 alıyoruz. 2 tane tığ battısını atlayıp 3. olana giriyoruz. 2 li trabzan yaparak 4 zincir çekip çıktığımız yuvara girerek kapatıyoruz.

6 tane sık iğne ile aşağı inerek 7. sık iğneyi tığ battısı içine yapıyoruz. 5 tane zincir 3. kutu 7 zincir çekiyoruz. Döndirerek pimpiriğin tepesine 7 tane zincirin kapatıp tekrar döndürüyoruz.

Renkli Çiçekler Yazma Oyası Yapımı

Bir cevap yazın