Yapraklı İncili Tek Sıra Tığ Oyası Yapımı

İncili Tığ Oyası Yapımı

Oya modellerinden en çok beğenilenler incili oyalardır. Yazma veya tülbentlerini boncuklarla süslemek isteyenlere yapraklı incili tek sıra tığ oyası yapılışını paylaşıyoruz.

Yazma ve tülbentler için yüzlerce oya modeli bulunmaktadır. Boncuklu, incili, çiçekli, fiyonklu ve daha bir çok türde oyalar bulunmaktadır. Bu oyalar iğne oyası ile yapıldığı gibi tığ oyasıyla yapılmaktadır. Kimi kadınlar tığ oyalarını tercih etse de kimileri de tığ oyalarını tercih etmektedir. Yeni hobi sitesi olarak biz sitemizde hem iğne oyaları anlatımlarında hemde tığ oyası anlatımlarına yer vereceğiz.

Tığ Oyası Öğrenmek İsteyenlere Anlatımlı Modeller Paylaşıyoruz

Oya yapmayı isteyen yüzlerce bayan var. Bu oyalar ile yazmalar, tülbentler, namaz başörtüleri ve mevlüt örtüleri yapıp örtmek veya eşine dostuna hediye etmek isteyenler de bulunuyor. Ayrıca çeyiz hazırlığında olanlarda bunlardan yapmaktadır. Yapılışı kolay olduğu için çoğu bayan bir kaç denemeyle tığ oyası yapabilir. Eline tığ ve oya ipliklerini alıp oya modelleri kategorisinde paylaşmış olduğumuz anlatımlı modelleri inceleyerek sizlerde yapabilirsiniz.

İncili Tığ Oyası

Çiçek görünümlü ve yapraklı incili tığ oyası modelini sizde çok beğeneceksiniz ve yapmak isteyeceksiniz. Oya modelinin tığ battısı yapıldıktan sonra 1 sıra ile bitirilmektedir. Tülbent veya yazmanın ucundan birini kutucuğa batarak ipi sık iğne ile sabitledikten sonra kapatıyoruz. Tüm detayları öğrenmek isteyenler için aşağıdaki videoya yer verdik. Video ile modeli daha kolay öğreneceğinizi düşünüyoruz. İncili tığ oyası yapılışı aşağıdaki videodadır.

Yapraklı İncili Tığ Oyası Yapımı

 

Bir cevap yazın