Yeni Gelin Tacı Boncuklu İğne Oyası Modeli Anlatımı

Eveleyecek olan genç kızların başlarına taktıkları gelin tacı artık boncuklu iğne oyası olarak yapılır. Bu oya yazma ve havlu oyasıdır.

Gelin tacı gelinlerin kendilerini prenses gibi görmelerini sağlayan bir taç çeşididir. Genelde plastikten ya da ucuz metallerden yapılarak imitasyon taşlarla süslenir. Kısa saçlı ve bebek suratlı bir kadınlara çok yakışır. Ayrıca gelin tacı diye adlandırılan çiçek de vardır. Mayıs-Haziran aylarında pembe renkte yoğun çiçek açar. Kışın yaprağını döker. Arsız bir bitkidir. Soğuğa dayanıklıdır. Bu konumuzda ise gelin tacı ismi verilen iğne oyası modeline değineceğiz.

Yeni gelin tacı boncuklu oya

Her geçen gün karşımıza değişik iğne oyaları çıkıyor. Bir çok şey artık oyaya dökülebiliyor. Gelin tacı da bunlardan birisi. Hayal gücü geniş olan oyacı kadınlar tarafından daha bir çok model ortaya çıkacağını düşünüyoruz. Zehranın tığ ve iğne oyaları kanalında yayınlanan bir videoda bu oya detaylıca gösterilmiştir. İğne oyası ile yapılan bir yarım çemberin içine boncuklu oya yapılıyor. Oda dikildikten sonra model gelin tacına benzetiliyor. İğne oyası hem havlu hemde yazma içindir.

Yeni Gelin Tacı Boncuklu İğne Oyası Modeli Yapılışı

İğne oyası hakkında oluşturduğumuz bu içerik hoşunuza gittiyse, aşağıda bulunan diğer içerikler de hoşunuza gidecektir, onları da inceleyebilirsiniz. Sizler için her gün farklı iğne oyası, tığ işi ve örgü örnekleri hazırlıyoruz; bizi günlük olarak takip etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın