Tülbent Oyaları

Yeni Yazma Tülbent Oyaları

Oya modelleri tülbentler, yazmalar ve havluların kenar süslemelerini yapmak için iğne oyası veya tığ oyası ile yapılmaktadır. Yazma tülbent oyaları en güzel modelleri ile bu yazımızdadır.

Tülbent kenarları ve yazma kenarları için de iğne ve tığla oyalar yapılmaktadır. Çeyizlik tülbentler özellikle bu el işi ile süsleniyor. Yapacakları tülbentlere hangi oyayı yapacağını bir türlü kesinleştiremeyen kişiler için bu yazımızda hem iğne oyaları hemde tığ oyaları paylaştık. Elinizde bulunan yazma veya tülbentin rengi ve desenlerine göre aşağıdaki oyalardan kendinize uygun olanını seçebilirsiniz.

İğne oyası ile yapılanların en güzelleri boncuklu oyalar, çiçekli oyalar, fiyonklu modeller ve tek sıra olan modellerdir. Tığ oyası ile en çok yapılan modeller de fıstıklı modeller, boncuklu tığ oyaları ve çiçekli modellerdir. Aşağıdaki resimlerde bu modeller sıklıkla karşınıza çıkacaktır. Seçtiğimiz modellerin hepsi alıntıdır. Oyaların sahiplerinin ellerine ve gözlerine sağlık. Yüzden aşağı beğeni almış oyayı buraya eklemedik. Hepsi çok beğeni almış olan modellerdir.

Tülbent Kenarı İğne Oyaları

İğne oyası tülbent kenarlarını aşağıda listeledik. Sade renk, kolay model, ağır oya ve desenli tülbent oyaları aşağıda listelenmiştir. Yapılışını bilmeyenler oya modelleri kategorimizdeki anlatımlı modellere bakabilirler.

Yapraklı tülbent oyası

Turuncu tülbent oyası

Siyah tülbent oyası

Şeker oyası

Renkli tülbent oyası

Pullu tülbent oyası

İğne oyası kolay tülbent kenarı

Kırmızı beyaz tülbent oyası

Limon çekirdeği tülbent oyası

Mor tülbent oyası

Namaz tülbenti oyası

Ortası boncuklu oya

İğne oyası güzel bir örnek

Fiyonklu tülbent oyası

Çeyizlik tülbent oyası

Çeyizlik oya

Başörtüsü tülbent oyası

Basit Tülbent Oyası

Basit oya örneği

Tığ Oyası Tülbent Modelleri

Tığ oyası ile yapılan tülbent oyaları da aşağıda listelenmiştir. Tığ işi tülbentleri yapıp çeyiz bohçalarına koyabilirsiniz. Tülbent için en çok yapılan tığ oyalarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Çiçek Tığ Oyası

Çıtı Pıtı Tığ Oyası

Halkalı Sıralı Tığ Oyası

İki Renk Tığ Oyası

Kırmızı Tığ Oyası

Pıtırcık Tığ Oyası

Sıralı Kırmızı Tığ Oyası

Tek Sıra Tığ Oyası

Tığ Oyası Tülbent Kenarları

“Yeni Yazma Tülbent Oyaları” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir