Yepyeni Tığ İşi Ortası Tomurcuklu Katlı Fıstık Motifli Oya Modeli Yapımı

Yepyeni bir tığ işi fıstık oyası modelinin yapımını öğrenmek ister misiniz? Ortası tomurcuklu katlı fıstık motifli tığ oyası modeline bayılacaksınız. Oya ve Dantel Dünyası’nın harika anlatımıyla bu harika tığ oyası modelini bugün öğrenin ve hemen yapmaya başlayın. Aşağıda bu harika oya modelin anlatımını bulabilirsiniz.

Oya, yazma kenarlarına iğne ya da tığ ile süs amaçlı yapılan işlemeler olarak bilinir. Görünüm güzelliği ve naif duruşu ile tığ işi oyalar daha fazla tercih edilmektedir. Eskiden beri süre gelen bir gelenek olarak gelin çeyizinde, tığ oyaları yeri oldukça büyüktür. Bakıldığında tığ işi oyalar hanımlardan gelecek nesillere aktarılmaktadır.

En Popüler Tığ Oyası Modelleri

Bu yılın popüler tığ oyaları arasında boncuklar ile yapılan motifler öne çıkmaktadır. Rengarenk ipler ile örülen motiflerin arasına özenle yerleştirilen boncuklar ile yepyeni tasarımlar ortaya çıkmaktadır. Tığ oyaları içerisinde popüler hale gelen boncuklu motiflerin renkli tasarımları dikkat çekici oranda farklılık ve çeşitlilik göstermektedir. Tığ oyaları ile ortaya çıkan bu özel motifler her yıl farklı tasarımlar ile tekrar güncellenmekte ve yepyeni örnekleri ile insanların dikkatini çekmektedir. Her yılın popüler olan farklı bir tasarımı ortaya çıkmaktadır.

Yazmaların kenarına işlenen ve dikilen tığ işi oyalar herkes tarafından beğenilen işlemeleri oluşturur. Herkes severek kullanır fakat bazı insanlar tığ oyaları kendileri yapmayı tercih ederler. Bakıldığında büyük bir emek isteyen tığ oyaları işlemeyi öğrenmek mümkündür.

Tığ İşi Ortası Tomurcuklu Katlı Fıstık Motifli Oya Modeli Anlatımlı Yapılışı

Bu harika tığ işi oya modelini beğendiyseniz, aşağıda bulunan diğer muhteşem modellerimizi de inceleyebilirsiniz.

Çok Beğeneceğiniz Tığ İşi Oya Modelleri

Tığ İşi hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de çok beğeneceksiniz, onlara da göz atabilirsiniz. Sizler için her gün değişik tığ işi, iğne oyası ve örgü içerikleri hazırlıyoruz; bizi her gün ziyaret etmeyi unutmayın.