Boncuk motifli tığ oyası yapılışı

Yıllardır Yapılan Boncuk Motifli Tığ Oyası Yapımı

Oyacı kadınları tarafından yıllardır yapılan boncuk motifli tığ oyası yapımı. Çiçek motifinin üstüne işlenen boncuklar oyanın şıklını yansıtıyor.

Bazı oyalar yıllardır yapılmakta. Eskiden şimdiye kadar hiç bir değişiklik olmadan günümüze kadar gelmeyi başarabiliyorlar. Hanımlar eskilerden örnek alarak yapmış oldukları oyaları sergiliyor. Kendi el işlerinde bu muhteşem oyaları kullanıyorlar. Derya hanım tarafından anlatılan bu oyaya bir kullanıcının yaptığı yorum; Gerçekten mükemmel anlatmaya gerek yok görüyorsunuz. Ellerine sağlık valla çok güzel olmuş bende yapacam aynı renk kırmızı beyaz ablamın yazması var bende bu model uyar bende dün akşam hangi örneği yapacağımı düşünüyordum sağol canım allah razı olsun.  Bu bayan gibi bir çok kadın oya yapacak fakat hangi modeli yapacağına bir türlü karar veremiyor. İşte burada biz devreye girip en güzel oyalarla yardımcı oluyoruz.

Boncuk motifli tığ oyası

Sitemizdeki diğer oya modelleri anlatımlarına bakıp daha farklı modelleri inceleyebilirsiniz. Göz alıcı modellerle yazmalar yapıp ışıl ışıl parlayan ba örtüleri elde edebilirsiniz. En güzel yazmayı ben yapacağım diyenler bizi takipten vazgeçmesinler.

Boncuk Motifli Tığ Oyası Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir