Yine yeşillendi fındık dalları örgü yelek modeli yapılışı

Yine Yeşillendi Fındık Dalları Örgü Yelek Modeli Yapımı

Fındık dalları isimli örgü yelek modeli ile karşınızdayız. Özellikle gelinlik yelek modellerinde, dikdörtgen şal ve fularlarda, bere ve boyunluklarda kullanılabilen yine yeşillendi fındık dalları örgü modeli yapılışı. Mor ve beyaz renkleri ile çok harika duran bu örgü yelek örneğini severek öreceğinizden ve diğer örgü modellerinde de kullanacağınızdan eminiz.

Fındık dalları örgü modeli yeleklerde, şallarda, fularlarda ve bereyle boyunluklarda kullanılabilen şiş işi örgü modelidir. Kullanım alanı çok geniş olan bu örgü tekniği kışlık örgülerde kullanılıyor. Ajurlu çok güzel bir model olan fındık dalları örgü modeli 3.5 numara ip ve bebe ipiyle örülmüştür. Anlatımı yapılırken iki tam ve kenarlarda yarım örnekler yapılarak gösterilmiştir. Örgü modeli 9 ve 9 katları + fazladan 1 örnekten oluşuyor. Kenar ilmek alındıktan sonra 2 tane düz örülür. 1 defa dolayıp 2 ilmek sola doğru kesilir. Arka arkaya iki defa bu şekilde kesim yapılır. Arkasından 5 tane düz örülür. Tekrar 2 ilmek önce dolayıp sonra sola doğru kesilir. Bu işlem 2 defa yapıldıktan sonra tekrar 5 tane düz örülür. Bu işlem bir kaç defa devam ettirilir.

Yine yeşillendi fındık dalları örgü yelek modeli

Fındık dalları örgü yelek modeli daha rahat anlaşılması için Örgü hanem tarafından videolu olarak gösterilmiştir. Şişle örülen model kışlık örgülerde kullanılır. Bu modeli kazak, hırka, şal, bebek battaniyesi gibi her türlü modelde kullanabilirsiniz. En güzel örgüleri örmeniz dileğiyle.

Fındık Dalları Örgü Yelek Modeli Yapılışı


Örgühanem youtube kanalına bu güzel yelek örgü modeli için teşekkür ederiz. Destek için videoyu beğenip kanalına abone olmayı unutmayın.

Örgü kategorisi için yayımladığımız bu içeriği sevdiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de mutlaka seveceksiniz, onlara da bakabilirsiniz. Her gün en yeni örgü, tığ işi, iğne oyası ve dantel örneklerini bir araya getiriyoruz; bu örnekleri bizi günlük olarak ziyaret ederek takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın