Zahmetsizce Yapılan En Kolay 20 Saç Modeli

kolay saç modeli

Sizler için evde kolaylıkla yapabileceğiniz kısa sürede hazırlanabilen zahmetsiz ve kolay 20 saç modelini derledik. Sabahları geç kalktığımızda saçımıza fazla vakit ayırmak istemiyoruz. Ama yine de şık ve havalı bir saç modeline ihtiyaç duyuyoruz. İşte böyle zamanlar için birbirinden güzel ve şık 20 saç modelini yazımızda bulabilirsiniz. Bu saç modellerinin pratikliğine bayılacaksınız.

1) Hızlı ve Kolay Bukleli Saç Modeli

kolay saç modelleri

Saçımıza maşa yapmak genellikle uzun bir vaktimizi alıyor. İşte bu doğal görünümlü oldukça basit olan yöntemle istediğiniz bukleleri elde edebilirsiniz.

  • Önce saçınızı düzgün bir şekilde at kuyruğu yapın.
  • At kuyruğunu dilediğiniz kalınlıkta parçalara bölün. Ardından at kuyruğunun parçalarını maşanın etrafına sararak 10 saniye bekleyin.
  • İşte harika bukleleriniz hazır.

2) Çorap Yardımıyla Topuz Saç Modeli

Hepimiz mükemmel yapılmış topuzlar gördük. Fakat nasıl yapıldıklarını bir türlü anlayamadık. İşte bu yöntemimizle mükemmel topuzlara kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Üstelik oldukça basit olan bu yöntem kurtarıcı saç modeliniz olabilir.

3) Çiçek Örgü Saç Modeli

Örgüler her kadın tarafından oldukça  çok seviliyor. Zahmetsiz ve hoş görünen bir saç modeli arıyorsanız at kuyruğunuzu örüp topuz haline getirerek şık bir saç modeli elde edebilirsiniz.

4) Örgülü At Kuyruğu Saç Modeli

  • Önce kulakların üzerinden küçük bir saç parçasını tutun. Bu bölümü örün ve ardından başınızın diğer tarafında tekrarlayın.
  • Ardından, iki örgüyü başınızın arkasına getirin ve bir lastik tokayla sabitleyin.
  •  Lastik tokayı çıkarın ve bir at kuyruğu oluşturmak için saçlarınızı örgülerle birlikte toplayın. At kuyruğunu bir lastik tokayla sabitleyin.
  • İşte oldukça hoş duran saç modelimiz hazır.

5) Yarım Topuz Saç Modeli

Oldukça zahmetsiz ve güzel gözüken bu saç modeli sadece 3 dakikanızı alacak.

6) Ensede Topuz Saç Modeli

Ensede topuz saç modelini yapmak düşündüğünüz kadar zor değil. Birkaç adımla bu zarif saç modelini sizler de elde edebilirsiniz.

7) Halat Örgü Saç Modeli

Farklı bir görünüm istiyorsanız bu saç modelimiz sizler için. Uzun saçlı kadınların da yapabileceği bu saç modelinin yapımı oldukça basit.

8) Kurdeleli Saç Modeli

Bu tatlı saç modelimiz gözleri üzerinize çekecek.

9) İki Örgülü Saç Modeli

Yanlardan örülmüş bu saç modelimiz masalsı bir hava katıyor.

10) Halat Örgülü Saç Modeli

Klasik örgü yerine halat örgüyü deneyerek daha pratik bir şekilde güzel saç modelleri elde edebilirsiniz.

6 Hızlı ve Kolay Saç Modeli Yapılışı

Yayınlayan

Burcu Toprak

Burcu Toprak, Kastamonu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Saç tasarımı ve günlük hobiler ile yakından ilgileniyor. Yenihobi.com'da sizler için saç tasarımı içerikleri hazırlıyor.