Dondurma Çubuğuyla Yapılan Oda Takımı

Dondurma çubuğuyla oda takımı

Dondurma çubuğuyla yapılan oda takımı danteli. Oda takımını yaparken tığ dışında dondurma çubukları da kullanılıyor.

İğne ve tığla yapılan oda takımlarını herkes duymuştur. Fakat dondurma çubuğuyla yapılan oda takımını pek fazla duyan yoktur. Oda takımı dantelini yaparken ilk olarak kullanılan malzemelerden biri olan dondurma çubuğuyla güzel bir örnek çıkıyor. Tabiki modeli yapıp bitirine kadar dondurma çubuğu kullanılmıyor. Motiflerin ilk başlangıçlarında sadece dondurma çubuğu kullanılmaktadır. İp dondurma çubuğuna sarılarak dantele başlanıyor. Devamı ise tığla yapılıyor.

Dondurma çubuğuyla yapılan dantelli oda takımı

Çeyizlik oda takımı dantelleri için motif arayanlar eğer resimdeki örneği beğenirlerse dondurma çubuğu kullanarak yapabilirler. Dondurma çubukları dışında benzer aletler de kullanılabilir. Anlatımın kolay olması modelin yapılışını da kolaylaştırıyor. Bu modeli pike takımı danteli olarak da kullanabilirsiniz. Yapılan danteli perde uçlarında, nevresim takımlarında, vitrinlerde ve konsollarda süs danteli olarak tercih edebilirsiniz.

Bazı bayanların boş vakti çok oluyor. Bu vakitlerde canları sıkılmasın diye yeni hobi arayışında oluyorlar. İğne oyası, tığ oyası ve örgüler ile ilgilenmeye başlayan hanımlar birşeyler çıkarmaya çalışıyorlar. Oda takımı biraz zaman alabilir fakat çok güzel bir dantel de yapılabilir.

Dondurma Çubuğuyla Oda Takımı Danteli Yapılışı

Bir cevap yazın