Ordunun Dereleri Yelek Modeli

Ordunun Dereleri Örgü Modeli Yapılışı

Ordunun dereleri örgü modeli diye adlandırılan yelek modeli. Burgulu örgü modelini bir çok örgüde kullanabilirsiniz.

Burgulu örgüler modası hiç geçmeyen örneklerdir. Burguların yönü, sıklığı, yan yana veya ayrı oluşu, simetriği ile çok farklı örnekler elde edilebilir. Bu örnek de aynen bu şekilde oluşmuştur.

Bütününe bakıldığında küçük küçük dereler gibi bir görüntüye sahip olduğundan bu ismi verdik. Bununla harika çalışmalar yapabilirsiniz. Hırka, yelek, şapka, etol, atkı, battaniye, bebek örgüleri veya büyükler için örgüler tasarlayabilirsiniz.

Ordunun Dereleri Örgü Modeli

Yapımı çok kolay ve güzel görüntüsüyle bu örnek favoriniz olacak. Özellikle ince iplerle yapmanızı tavsiye ediyorum. Değişik ve çeşitli örüler yapmak her zaman daha zevkli olur. Tüm örgülerde aynı motifleri kullanan kişiler sıkılırlar. Farklılık katmak için değişik motifler kullanmak gerekir. Sadece burgulu örgülerin bile onlarca çeşiti bulunuyor. Farklı model yapmak varken neden hep aynı modeli kullansınlar ki? Ordunun dereleri örgü modelinin bu ismi almasındaki en büyük neden burgulardır. Burgulara dere diye hitap edilmiş ve böyle bir model ortaya çıkmış. Yelek yapacak olanlara kolay gelsin.

Ordunun Dereleri Örgü Modeli Yapılışı

Bir cevap yazın